Wypadanie włosów forum - Uroda, kosmetyki - Forum medyczne

Dziś jest:Piątek, 15 grudnia 2017, Imieniny: Celiny, Waleriana

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Uroda, kosmetyki forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Fora tematyczne » Uroda, kosmetyki » Wypadanie włosów Forum
» Odpowiedz

Fora tematyczne » Uroda, kosmetyki (256)

Autor
Wypowiedź

syrka455 (1)

2011-03-10 11:40

Wypadanie włosów

Faktycznie przebyłam długotrwały okres w stresie ale to aż rok temu przy czym jeszcze utraciłam 8 kg wagi... Kiedy zakończył się pojawił się problem z włosami. Czy problem może zniknąć samoistnie i czy faktycznie może to być od stresu jeśli do dziś włosy wypadają a dużych sytuacji stresowych nie mam...
Jeśli tak to jak leczy się tą przypadłość ?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

słodka chwila (1)

2011-10-04 19:49

Od paru miesięcy zmagam się z intensywnym wpadaniem włosów początkowo sadziłam, ze przyczyną jest właśnie stres ale sytuacja zaczęła być na tyle niepokojąca, że zaczęłam szukać pomocy. Udałam się do dermatologa, który przepisał mi kapsułki Revalid hamujące wypadanie włosów a także szampon Dermena i Pirolam. Wykluczyłam także problemy z tarczycą i wykonałam badanie trichoscan. Pozostają mi jeszcze badania hormonalne stężenia testosteronu i estrogenu. Wszystko jednak skłania się ku łysieniu androgenowemu, który jest w moim przypadku przypadłością uwarunkowaną genetycznie. Na chwilę obecną stosuje Loxon 2% na którego efekty trzeba jednak poczekać.

Tomasz Cygankiewicz (1710)

2011-10-04 21:46

Witam
Łysienie androgenowe jest spowodowane nieprawidłowym stężeniem hormonów płciowych we krwi. Należy wykonać badanie krwi na poziom hormonów płciowych. Zwrócić uwagę na parametry wątrobowe i dokładnie przejrzeć leki które Pani przyjmuje. Proszę napisać czy jakieś są przyjmowane i czy występowały lub występują choroby wątroby.

ola5601 (6)

2017-03-28 09:57

na pewno wykonaj podstawowe badania, moze twoj organizm potrzebuje konkretnej wit? w moim przypadku bylo tak, ze musialam pobrac drozdze , wit.b + wiosiolek. nastepnie zastosowalam znaleziony sposob z internetow: http://fryzury.pl/pielegnacja/glinki-ratunek-dla-przetluszczajacych-sie-oklapnietych-wlosow/ , kurcze i ta glinka zdzialala cuda :) glinka poprawila ukrwienie, stan wlosow :)

marija (8)

2017-06-22 14:23

Też mam ten problem, jednak jestem pewna, że to nie łysienie androgenowe, bo nie przebiega to tak jak przy tej przypadłości, tzn. nie wypadają mi z jednego miejsca, a kilku oddalonych od siebie. U mnie jest taka sprawa, że mam ciężkie, grube włosy, które muszę krótko ścinać, żeby je utrzymać, do tego duża podatność na stres i nie do końca zdrowe odżywianie też robią swoje. Oczywiście, biorę suplementy na włosy i poddaję je działaniu odżywek czy tam masek, ale nadal mi wypadają. Najwyraźniej taka ich uroda.

Najpierw zajęłabym się suplementacją i dawaniem włosom witamin poprzez odżywki i inne. Jeżeli nadal nie będzie widać efektów, dopiero wtedy bym się zastanowiła nad głębszym sprawdzeniem problemów z nimi, robiąc odpowiednie badania.

piernikowa (3)

2017-10-24 15:24

Oo to łysienie androgenowe jest już poważne. Mi się zaczynają powoli placki robić, ale wcieram sobie żółtka jajek.

Mała Mi321 (1)

2017-12-06 10:37

Witam
Ja borykałam się z nadmiernie wypadającymi włosami przez 4 lata. Wypadały mi garściami, aż po pewnym czasie było widać wyraźnie prześwity. A co gorsza żaden lekarz nie umiał mi pomóc, jedyne co to przepisywali mi jakieś tabletki, ale to i tak nic nie dawało. Przeglądając różne grupy na facebooku natknęłam się preparaty keep professional. Zaintrygowało mnie to, więc postanowiłam sobie takie coś kupić (https://www.facebook.com/keepprofessional/)
Po 4 dniach włosy przestały mi wypadać, a po około miesiącu pojawiły się nowe włosy :)

» Odpowiedz

Fora tematyczne » Uroda, kosmetyki (256)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2017

Content