Atopowe zapalenie skóry... forum - Zdrowie dziecka - Forum medyczne

Dziś jest:Środa, 20 września 2017, Imieniny: Filipa, Eustachego

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Zdrowie dziecka forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Fora tematyczne » Zdrowie dziecka » Atopowe zapalenie skóry... Forum
» Odpowiedz

Fora tematyczne » Zdrowie dziecka (410)

Autor
Wypowiedź

magdarydz (1)

2013-11-28 07:51

Atopowe zapalenie skóry...

Mój 7 letni synek ma atopowe zapalenie skóry, najgorszym objawem w obecnym okresie jest nasilające się swędzenie. Do tego stopnia że drapie się do krwi. Maście, testy i wszelkie inne sposoby zawodzą... może cos poradzicie...
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

prey (223)

2013-12-02 19:42

Znalazłem na ten temat artykuł bo bym się tutaj musiał rozpisać ;)
http://www.alergosan.pl/index.php/artykuly-o-alergiach/21-atopowe-zapalenie-skory-azs
http://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-atopowej-skory

nikolaus1988 (5)

2016-09-14 16:39

Sam mam synka z tym problemem. Podstawą są odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji + takie, które można zastosować kiedy sytuacja się pogarsza. My stosujemy preparaty Demsa. Nie powiem, jeśli chodzi o choroby skóry takie jak atopowe zapalenie to naprawdę dobrze działa. Chyba nawet lepiej niż inne emolienty, bo zawierają wyciągi z roślin, które dodatkowo koją podrażnienia.

Mortangel (5)

2016-09-15 13:49

w takich chorobach trzeba właśnie wykazać szczególną ostrożność odnośnie tego, czym się smarujemy itd. Praktycznie wszystko może być powodem, dla którego objawy mogą się pogorszyć. Także warto pytać się lekarzy co oni doradzają na daną kwestię. Wtedy będzie o wiele łatwiej nad wszystkim zapanować

marija (8)

2017-06-22 14:10

Mam już trochę przejść z lekarzami i ich propozycjami leków na zmiany atopowe oraz łojotokowe, ale żaden nie okazał się na tyle skuteczny, by wprowadzić chorobę w stan spoczynku, tak jak mam teraz. Ja polecam przetestować dermokosmetyki, bo według mnie na maści ze sterydami dla małego dziecka jest jeszcze za wcześnie, a emolienty i tego typu rzeczy są dobre jako środki pielęgnacyjne na co dzień, jako forma podtrzymania nawilżenia. Nie jest łatwe znaleźć dobry dermokosmetyk ani tanie, ale opłaca się, bo jest bezpieczniejszy dla zdrowia i skóry niż cokolwiek ze sterydami. Ja sama wiernie trwam przy serii La Roche Posay i lepszej nie znalazłam (a testowałam całkiem sporo).

» Odpowiedz

Fora tematyczne » Zdrowie dziecka (410)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2017

Content