Staw kolanowy forum - Chirurg - Forum medyczne

Dziś jest:Poniedziałek, 15 kwietnia 2024, Imieniny: Anastazji, Wacławy

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Chirurg forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Chirurg » Staw kolanowy Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Chirurg (826)

Witaj na forum chirurgicznym!

Na niniejszym forum znajdziesz informacje i porady forumowiczów na tematy chirurgiczne. Informacje, które obejmują zagadnienia chirurgi klatki piersiowej, naczyniowej, sercowo-naczyniowej, układu nerwowego, chirurgia szczękowo-twarzowej, chirurgi ręki itp.- zadawaj pytania, szukaj odpowiedzi! Forum obejmuje również zagadnienia chirurgi plastycznej. Poruszane tu tematy dotyczą między innymi: chorób serca, naczyń krwionośnych i chłonnych itp. Zapraszamy do korzystania z forum!

Autor
Wypowiedź

DaV (3)

2013-04-18 16:00

Staw kolanowy

Witam Panie doktorze
W 2010 r. doznałem kontuzji podczas gry w piłkę nożną. Jak do tej pory byłem odsyłany od jednego lekarza do drugiego. Wreszcie dostałem skierowanie na rezonans magnetyczny. Oto wyniki
Badanie RM stawu kolanowego lewego wykonano w sekwencjach FSE,obrazach T1/T2 - zależnych, FS PD oraz w sekwencjach STIR i obrazach T2
Patologicznej ilości płynu w jamie stawu nie stwierdza sie.
ACL o zachowanej ciągłości, pogrubiałe i o niejednorodnym sygnale zwłaszcza w okolicy przyczepu udowego - najpewniej naderwane.
PCL o zachowanej ciągłości, prawidłowym zarysie i sygnale.
Więzadła poboczne : piszczelowe i strzałkowe oraz pasmo biodrowo - piszczelowe niepogrubiałe, o zachowanej ciągłości i prawidłowym sygnele.
Więzadło m.czworogłowego uda, rzepki oraz m.podkolanowego prawidłowe.
Niejednorodny, podwyższony sygnał w obrębie rogu przedniego łąkotki bocznej - najpewniej stłuczenie i obrzęk bez widocznej ewidentnej szczeliny pęknięcia.
Łąkotka przyśrodkowa jednorodna o zachowanych kształtach i prawidłowym ułożeniu, nie wykazują cech uszkodzenia. Powierzchnie stawowe o gładkim zarysie, chrząstki stawowe bez zmian ubytkowych. Obrzęk szpiku w obrębie kłykcia bocznego oraz okolicy międzykłykciowej kości udowej. W dole podkolanowym struktur patologicznych nie uwidoczniono.
Czy będę mógł grać jeszcze kiedys w piłkę? I co oznacza ten obrzęk szpiku ? Jak by tego było mało w grudniu 2012r. potknąłem sie na chodniku( wszedłem w dziurę) i poczułem ogromny ból, aż musiałem usiąść. Oto wynik RM drugiego kolana
Badanie RM stawu kolanowego prawego wykonano w sekwencjach FSE, obrazach T1/T2 - zależnych, FS PD oraz w sekwencjach STIR i obrazach T2
Niewielka ilość płynu w jamie stawu - do 6mm w zachyłku nadrzepkowym.
ACL pogrubiałe o niejednorodnie podwyższonym sygnale, słabo widoczne w okolicy przyczepu udowego - odpowiada jego częściowemu zerwaniu. PCL o zachowanej ciągłości, prawidłowym zarysie i sygnele.
Wiązadło poboczne piszczelowe oraz pasmo biodrowo - piszczelowe niepogrubiałe, o zachowanej ciągłości i prawidłowym sygnele.
Więzadło m. czworogłowego uda, rzepki oraz m.podkolanowego prawidłowe. W obrębie rogu przedniego łąkotki bocznej obszar o podwyższonym sygnele - odpowiada zmianom obżekowym, pourazowym bez widocznej szczeliny pęknięcia. Łąkotka przyśrodkowa jednorodna o zachowanych kształtach i prawidlowym ułożeniu, nie wykazują cech uszkodzenia. Powierzchnie stawowe o gładkim zarysie, chrząstki stawowe bez zmian ubytkowych. Obrzęk szpiku w obrębie kłykci bocznych kości udowej i piszczelowej oraz kości udowej w okolicy międzykłykciowej. W dole podkolanowym struktur patologicznych nie uwidoczniono.
Jak do tej pory zrobiono mi artroskopię kolana lewego i nic więcej. Nie przeprowadzono żadnego leczenia. Tak jak pisałem jestem odsyłany do kolejnych lekarzy. Moj rehabilitacja polegała na tym, że chodziłem na 10 zabiegów polem magnetyczym i jeździłem na rowerze stacjonarnym bez obciążenia.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Chirurg (826)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2024

Content