Jem 700/800 kcal forum - Dietetyk - Forum medyczne

Dziś jest:Piątek, 29 marca 2024, Imieniny: Marka, Zenona

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Dietetyk forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Dietetyk » Jem 700/800 kcal Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Dietetyk (352)

Witaj na forum dietetycznym!

Na niniejszym forum znajdziesz informacje i porady forumowiczów o diecie, jej rodzajach i efektach. Uzyskasz tu informacje na temat żywności, prawidłowego i zdrowego żywienia, jak i jakie bezpieczne diety stosować. Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi u dietetyka o np. dieta optymalna, niskotłuszczowa, dieta dla kobiet w ciąży, dieta dla karmiących matek, białkowa czy zrównoważona. Dowiesz się również jak zdrowo, bezpiecznie i szybko schudnąć, jakie suplementy diety na rynku są najlepsze, co zrobić aby nie dopuścić do efektu jojo! Zapraszamy do korzystania z forum!

Forum dietetycznemu patronuje

Autor
Wypowiedź

goshua (1)

Offline

2012-03-14 20:33

Jem 700/800 kcal

Witam, mam pewien problem. Od w sumie już 2 lat zaczęłam dbać o linię. Na zimę chudnę, na lato mi trochę przybywa, ale wszystko waha się od 54 kg do max. 60 kg. Mam 18 lat i 166 cm wzrostu. Przed studniówką postanowiłam ograniczyć posiłki. Co prawda nie obżeram się, ale leżąc chora w domu jadłam 500 kcal dziennie. i niestety nawyk został. co prawda jem w weekendy, gdy jestem z rodziną więcej.. ale w dni normalne jem stosunkowo mało. wyliczam w liczniku na dieta.pl od 600 do 800 kcal. Nie wyobrazam sobie jeść więcej, a czytając różne fora jest to podobno zabójczo mała dawka. Dodatkowo codziennie ćwiczę z filmikami Youtube. Co najdziwniejsze chyba przyzwyczailam organizm i waga 55,5 (chcialabym 53-54) nie spada mimo tak niskiej ilosci kcal dziennie. Co zrobic zeby nie wyniszczyc organizmu? Czy musze cos zmienic? Podam przykładowo co jem - rano ok 2,5 łyżki fitness z owocami i troche mniej niz pół activii, w szkole kiwi,jablka,grejpfut w kawaleczkach, jesli lekcje dłuzej to pozwalam sobie na bulke grahamke, lub pol kanapki w kawaleczkach (jem np. co przerwę, lub dwie po kawałku). w domu miska zupy, jakies miesko z chlebkiem lub ziemniakiem i masa surowki i wieczorem kanapka lub czasem pokusze sie o dwie ( godzina 18 ). nie wydaje mi sie to byc jakas restrykcyjna forma zywienia, jednak kalorie mowia same za siebie. Proszę o radę. co zrobic zeby zrzucic, a nie przytyć podczas zblizajacej sie wiosny. co zrobici zeby tym wszystkim nie wyniszczyc organizmu. Nie potrafię sie rowniez trzymac zadnej diety czyt. konkretny posilek... dlatego ,,stworzyłam" sobie swoj wlasny sposob na myslalam ze ,,zdrowe" zywienie. No i czasem pokusze sie o ciasteczko, a czasem jakis fast food. Z góry dziękuję za odpowiedź
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Rudolf888.1990 (2)

Offline

2012-03-15 07:36

Jeśli nie chcesz trzymać się jakiejś ustalonej diety, to powinnaś przestrzegać po prostu kilku podstawowych rad żywieniowych:
1. Jedz mało, a często, 4-5 posiłków dziennie, z przerwami między nimi 2-3 h
2. Nie jedz wieczorami. Ostatni posiłek powinien być najdalej o 18, a najlepiej o 17
3. Pij dużo wody. Woda ochładza organizm który musi wyrównać ciepłotę ciała i przez spalasz kalorie
4. Zwiększ ilość białka kosztem węglowodanów. Trawienie białek spala cukry i tłuszcze oraz zwiększa metabolizm
5. Jedz pieczywo razowe, ma więcej błonnika, a jego cukry słabiej się wchłaniają
6. Biegaj albo ćwicz 30 min dziennie- tyle wystarczy żeby zwiększyć metabolizm

Napisałbym może coś więcej, ale muszę lecieć na uczelnię
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

ola_jeszfresh (11)

Offline

2012-04-03 11:08

Twoja obecna masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Po stosowaniu diety niskokalorycznej przez długi okres Twój metabolizm uległ znacznemu spowolnieniu. Dieta na około 700 kcal nie powinna być stosowana przez nikogo, powoduje ona jedynie niedobory pokarmowe, złe funkcjonowanie organizmu oraz wystąpienie tzw. efektu jojo. Proponuję zwiększyć kaloryczność diety do minimum 1500 kcal. Stosowanie diety prawidłowo zbilansowanej i zawierającej produkty z wszystkich grup żywności (produkty mięsne, produkty mleczne, warzywa, owoce, orzechy i nasiona, ryby, nasiona strączkowe, produkty zbożowe oraz tłuszcze- oleje roślinne i masło - w prawidłowych ilościach) może przynieść porządny efekt - z pewnością nie będziesz głodna, tempo materii wzrośnie, ale na początku może wzrosnąć także waga - ze względu na stosowanie diety o nadmiernym ograniczeniu kalorii. Większość osób odchudzających się popełnia ten sam błąd, a mianowicie ogranicza ilość posiłków. W tym momencie organizm broni się przed zbyt małą dawką energii (potrzebnej mu do prawidłowego funkcjonowania) i gromadzi każde pożywienie w postaci tkanki tłuszczowej. Posiłki jedz o stałych porach, co około 3 godziny - 3 główne i 2 przekąski. Potrawy powinny być gotowane, pieczone, gotowane na parze, smażone na patelni grillowej lub teflonowej bez dodatku tłuszczu oraz w postaci świeżej. Jedz powoli i nie jedz "na zapas". Ostatni posiłek powinniśmy jeść na około 3 godziny przed snem - nie ma sensu zamykać lodówki o 18.00 gdy chodzisz spać około 23.00 - zbyt długa przerwa między ostatnim posiłkiem, a śniadaniem również nie będzie korzystna dla tempa metabolizmu. Pamiętaj także o odpowiedniej ilości płynów. Proponuję także ćwiczyć 3 razy w tygodniu po około 1 godzinę. Ćwiczenia są podstawą w spalaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej w organizmie. Warto udać się do dietetyka, ponieważ po tak nieprawidłowej diecie może być trudno przestawić swój organizm na prawidłowe funkcjonowanie. Pozdrawiam.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Dietetyk (352)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2024

Content