OBRZĘKI i ciśnienie forum - Lekarz Rodzinny - Forum medyczne

Dziś jest:Wtorek, 23 lipca 2019, Imieniny: Kingi, Krystyny

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Lekarz Rodzinny forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny » OBRZĘKI i ciśnienie Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny (1660)

Witaj na forum lekarza rodzinnego!

Na poniższym forum znajdziesz informacje i porady forumowiczów na temat popularnych chorób i dolegliwości. Informacje, które obejmują m.in. leczenia podstawowego i pierwszego kontaktu, bólu, infekcji, ciśnienia, diagnoza, badań, itp.- zadawaj pytania, szukaj odpowiedzi! Możesz zadać pytanie również z innych popularnych tematów jak interpretacja wyników badań, kaszel czy gorączka. Zapraszamy do korzystania z forum!

Autor
Wypowiedź

kamila G (2)

Offline

2014-12-16 11:23

OBRZĘKI i ciśnienie

Witam mam na imię Kamila. Około 17 lat temu wystąpił u mnie obrzęk palców u ręki. Lekarze stwierdzili, że to alergia. Obrzęk pojawiał się raz na jakiś czas tok co 3-4 miesiące i znikał po 3 dniach. Leki na alergie nie zdawały egzaminu. Obrzęk znikał zawsze po tym samym czasie. gdy miałam 22 lata zaszłam w ciąże. W 6 miesiącu pojawił się obrzęk całej prawej dłoni(wyglądało to wręcz nienaturalnie). W szpitalu nasmarowali mi dłoń Altacetem i kazali zawijać. Opuchlizna zeszła oczywiście po 3 dniach.Od tamtej pory opuchnięcia dłoni występowały raz na 2 miesiące.W tym czasie brałam cały czas leki na alergię. Mając 28 lat zaszłam w drugą ciążę i obrzęki się nasiliły. Zaczęłam puchnąć od dłoni, aż po ramię. Miejsce moich obrzęków było bardzo goeące. Po porodzie obrzęki nie nasilały się tak bardzo(występowały na dłoni)Po około pół roku znowu wróciły z większą siłą- opuchnięcia uda pośladka i podbrzusza. Utrudniało mi to poruszanie się, a każda wizyta na pogotowiu lub u lekarza kończyła się lekami na alergię i altacetem.Około 1,5 roku temu zaczęłam mieć problemy nie tylko z puchnięciem, ale także z niskim ciśnieniem-gwałtowne spadki 7040 i utrata przytomności.Mój lekarz rodzinny stwierdził, że nie ma leków podnoszących ciśnienie i mam sobie kupić cukierki z kofeiną.Obrzęki nadal występowały na przemian-dłoń stopa udo. Nasiliły się do tego stopnia, że na dłoniach pękała mi skóra.Wyczytałam w internecie, że przy boleriozie mogą wystąpić opuchnięcia(RUMIEŃ) zrobiłam prywatne badania , wyszły pozytywnie. Lekarz rodzinny przepisał mi 16 antybiotyków i skierowanie do lekarza chorób zakaźnych.18listopada 2014 zostałam przyjęta do poradni. Lekarz stwierdził, że antybiotyki zarzyłam więc mam się nie przejmować Boleriozą, bo z tym ludzie żyją, a kontrola za pół roku.Po tylu latach nadal nie wiem z kąd biorą się te obrzęki. Teraz 12 grudnia 2014 roku obrzęk wystapił na prawej nerce i w okolicach prawej łopatki wręcz gniotąc mi żebra i utródniając oddychanie. PROSZĘ O POMOC boję się o swoje zdrowie do kogo mam się zgłosić i z kąd ta wieloletnia opuchlizna się bierze? Kamila
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

nowy12 (206)

Offline

2014-12-17 09:54

Witam

Przyczyny obrzęków (Spumiae) mogą być różne, ale przeważnie związane są z dysfunkcją nerek (renes) i zatrzymywaniem wody w organizmie. Właściwie dziwię się że w Twoim przypadku lekarze nie zwrócili na to uwagi.Płyny najczęściej zbierają się w dystalnych częściach ciała stąd obrzęk dłoni (Spumia palmaris) lub stóp (Spumia pedis). Odpływ płynów z tego miejsca jest utrudniony, zwłaszcza przy stagnacji krążeniowej na co wskazuje niskie ciśnienie. Aby ułatwić wydalanie płynów przy obrzękach podaje się leki wzmacniające funkcję układu wydalniczego tj np Furosemid. Leki te zwiększając diurezę czyli wydalanie moczu powodują również skuteczne zmniejszanie i niwelowanie zmian obrzękowych. Aby ułatwić krążenie i wydalanie płynów poleca się preparaty i mieszanki ziołowe. Jedną z nich jest następująca:

Kwiatostan głogu (Inflorescentia Crataegi) 50g
Owoc głogu (Fructus Crataegi) 50g
Liść babki lancetowatej (Folium Plantago lanceolata) 30g
Ziele rdestu ptasiego (Herba Polygoni avicularis) 30g
Ziele ruty (Herba Ruthae) 30g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Naparzać pod przykryciem 10min, przecedzić i pić ciepły napój 2 x dziennie. Głóg i ruta wzmacniają i stymulują krążenie, babka lancetowata działa ściągająco na obrzęki, zaś rdest ptasi wzmocni funkcję wydalania płynu.

Czasem do zatrzymywania i retencji płynu w organizmie doprowadza zła dieta, zwłaszcza stosowanie soli kuchennej obfitej w sód. Dlatego w przypadku obrzęków należy stosować w kuchni sól niesodowaną lub ograniczyć do minimum stosowanie soli zwykłej.
Piszesz o niskim ciśnieniu. To rzeczywiście sprzyja powstawaniu obrzęków i tzw stagnacji krążeniowej. Stagnacja wiąże się nie tylko z układem krążenia ale również z odpływem limfy, który w Twoim przypadku jest utrudniony. To nieprawda że nie ma leku na niskie ciśnienie. Medycyna i na to znalazła sposób i wcale nie trzeba pić hektolitrów kawy. Otóż mamy tzw ekstrakt roślinny zwany Cola, a dokładnie wyciąg z nasion Cola. Skutecznie podwyższa on ciśnienie krwi i wspomaga krążenie. Nasiona Cola są jednym z głównych składników kropli nasercowych o nazwie Cardiol C. Poza tym o ile wiem ruch jest tym elementem który skutecznie stymuluje odpływ płynów z dystalnych części ciała.
Reasumując trzeba pamiętać o wzmocnieniu funkcji wydalniczej i krążeniowej.
Pozdrawiam serdecznie
nowy
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

kamila G (2)

Offline

2014-12-17 15:02

Dziękuje. Czekałam na odpowiedź. Zioła na herbatę kupiłam.Mam jeszcze jedno pytanie - czy badania nerek można zrobić prywatnie i co to za badania?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

nowy12 (206)

Offline

2014-12-19 09:50

Witam

Nie musisz robić badania moczu prywatnie,jako że jest to jedno z podstawowych badań, na które czeka się zwykle jeden dzień. W każdej przychodni to badanie jest dostępne, a wynik również jest następnego dnia po badaniu.Jeśli chodzi o wynik badania moczu trzeba zwrócić uwagę na poziom kreatyniny i mocznika. Również obecność białka (proteiny) w moczu wskazywałaby na stan zapalny. Oprócz tego podobnym wskaźnikiem jest leukocytoza i erytrocytoza w moczu. W osadzie powinien występować śluz i pojedyncze komórki.
Radziłbym jeszcze zrobić jonogram, a chodzi mi głównie o poziom sodu w osoczu krwi. Zazwyczaj jest to wartość nie przekraczająca 141 jednostek. Poziom potasu też należałoby sprawdzić. Wartości nie powinny przekraczać liczby 4-5. Podstawowy jonogram zwykle opiera się o sprawdzenie poziomu tych dwóch minerałów.
Tak jak pisałem wcześniej zbyt duży poziom sodu w organizmie zatrzymuje wodę na zasadzie osmozy. Woda przenika wtedy ze środowiska o mniejszym stężeniu do środowiska o stężeniu wyższym jako rozcieńczalnik. Stąd moja propozycja dotycząca jonogramu.
Pozdrawiam serdecznie
nowy
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny (1660)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2019

Content