zapalenie pęcherza? forum - Lekarz Rodzinny - Forum medyczne

Dziś jest:Sobota, 18 listopada 2017, Imieniny: Romana, Anielii

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Lekarz Rodzinny forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny » zapalenie pęcherza? Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny (1631)

Witaj na forum lekarza rodzinnego!

Na poniższym forum znajdziesz informacje i porady forumowiczów na temat popularnych chorób i dolegliwości. Informacje, które obejmują m.in. leczenia podstawowego i pierwszego kontaktu, bólu, infekcji, ciśnienia, diagnoza, badań, itp.- zadawaj pytania, szukaj odpowiedzi! Możesz zadać pytanie również z innych popularnych tematów jak interpretacja wyników badań, kaszel czy gorączka. Zapraszamy do korzystania z forum!

Autor
Wypowiedź

passiflora (7)

2017-07-14 18:12

zapalenie pęcherza?

czy ciągłe parcie na pęcherz może być spowodowane jakimś stanem zapalnym? byliśmy w górach i chyba mnie tam przewaiało czy coś, bo ciągle chce mi się siku, jestem na wyjeździe nie za bardzo mam jak ię leczyć, liczę na jakąś poradę
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

nowy12 (203)

2017-07-17 12:29

Witam

Pęcherz moczowy (vesica urinaria) położony jest w zagłębieniu za spojeniem łonowym (symphytum). Ma on kulisty kształt a jego ściana zbudowana jest idąc od zewnątrz z błony surowiczej (membrana serroza), błony mięśniowej (m musculosa) dość dobrze rozwiniętej i elastycznej oraz gładkiej błony śluzowej (m mucosa glaba). Ściana pęcherza moczowego jest bardzo rozciągliwa, tak więc może on, przy wypełnianiu moczem powiększać swe rozmiary. W budowie pęcherza moczowego idąc od góry możemy wyróżnić trzon pęcherza (corpus vesicae) oraz dno pęcherza (fundus vesicae), które kończy się ujściem wewnętrznym cewki moczowej (ostium internum urethrae), w którym to znajdujemy mięsień zwieracz wewnętrzny cewki moczowej (m sphincter internus urethrae). Objętość pęcherza moczowego jest dodatkowo powiększana przez występujące w okolicy dna pole trójkątne zwane trójkątem pęcherza moczowego (triangula vesicae urinaria). Trójkąt ów ma podstawę skierowaną ku górze, ku trzonowi pęcherza, natomiast wierzchołek ku dołowi, ku ujściu wewnętrznemu cewki moczowej. Gładkie ściany pęcherza moczowego i zaleganie moczu, sprzyjają rozwojowi zakażenia różnymi patogenami. I tak pospolitym dość zakażeniem jest infekcja drożdżakowata, ale może też występować Chlamydioza lub Rzęsistkowica. Zakażeniu pęcherza sprzyja budowa cewki moczowej u kobiet, a dokładnie jej stosunkowo krótki przebieg - ok 2 cm. Poza tym czynnikami sprzyjającymi są zakażenie pochwy i przedostawanie się patogenów z końcowego odcinka przewodu pokarmowego, a dokładnie z odbytu (annus). Czynnikiem dodatkowym może być też temperatura ciała.
W leczeniu zapalenia pęcherza moczowego (Urocystis) wykorzystuje się środki moczopędne, zwiększające diurezę i oczyszczające drogi moczowe oraz środki zapobiegające przyleganiu drobnoustrojów patogennych do ścian pęcherza moczowego. Dość popularnym środkiem produkowanym na bazie żurawiny (Oxycoccus spp) jest lek naturalny o nazwie Żuravit. Lek ten dość skutecznie zmniejsza zaleganie patogenów na ścianach pęcherza. Podobnie np działa lek o nazwie Urofuraginum. Zawiera on cenny składnik leczniczy Furaginę.
W ziołolecznictwie wykorzystuje się leki zwiększające diurezę i działające przeciwzapalnie. Są to takie popularne zioła jak nawłoć (Herba Solidaginum), pokrzywa (Folium Urticae), brzoza (Folium Betulae), wiązówka (Herba Ulmariae), szałwia (Folium Salviawe), pietruszka (Radix Petroselinum), nagietek (Flos Calendulae), dąb szypułkowy (Cortex Quercum robrum). Takim dość popularnym lekiem ziołowym w tym przypadku jest Urosept lub Urosan.
Przy przedłużającym się stanie zapalnym należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, gdyż może być potrzebne włączenie antybiotyku tj Gentamycyna, lub Cipronex lub dość często stosowany Nolicin.Odpowiedź na pytanie jaki lek stosować może dać dopiero zrobienie testu moczu na posiew.
I to tyle ode mnie.
Pozdrawiam serdecznie
nowy

liskaasa (17)

2017-07-24 20:16

Mi pomogło branie urofuraginum max przez kilka dni, szybko mi przeszło, w zasadzie różnica to już była po pierwszej dawce. Żurawina też jest spoko, może wspomóc ale żeby wyleczyła do końca to nie ma chyhba co się oszukiwać, trzeba na pewno dużo pić wody żeby wypłukać bakterie

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Lekarz Rodzinny (1631)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2017

Content