Ból nerki i badania moczu forum - Nefrolog - Forum medyczne

Dziś jest:Wtorek, 16 kwietnia 2024, Imieniny: Erwina, Julii

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Nefrolog forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Nefrolog » Ból nerki i badania moczu Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Nefrolog (107)

Autor
Wypowiedź

Martynka1987 (6)

Offline

2011-07-23 13:56

Ból nerki i badania moczu

Witam. Mam trzymiesięczną córeczkę, którą karmie piersią. W zeszłym tygodniu zaczełam biegac co 5 min do toalety robiąc po 2 krople, po południu złapał mnie straszny ból lewej nerki, wylądowałam na pogotowiu, lekarz zalecił Furagin i Nospe. Wieczorem ból był nie do wytrzymania, po Paracetamolu było jeszcze gorzej i doszły straszne wymioty. Na drugi dzień zrobiłam badania moczu i poszlam do lekarza rodzinnego, wyszła jakas infekcja (białko i krew w moczu), dostałam antybiotyk amoksiklav. Brałam go 7 dni, po czym znów zrobiłam badanie moczu, z którego wyszło, że w moczu są Azotyny i podwyższone Erytrocyty. Co taki wynik może oznaczac? Czy powinnam kontynuowac jeszcze leczenie i jakie jeszcze zrobic badania?? Dodam że teraz mnie już nerka nie boli, ale czasem coś tam zakłuje i czesto pobolewa mnie podbrzusze jak przed menstruacją...
Proszę o odpowiedz i pozdrawiam :)
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Tomasz Cygankiewicz (1710)

Offline

2011-07-24 23:27

Witam
Leczenie należy kontynuować nadal. Warto wykonać morfologię krwi oraz badanie USG układu moczowego. Jeżeli ból był i jest silny należy wykluczyć obecność kamieni nerkowych. Pomocne w tym celu będzie to badanie. Czy objawy dolegliwości oddawania moczu utrzymują się nadal? Czy przyjmuje Pani jakieś inne leki? Czy choruje Pani na jakieś choroby naczyniowe??
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Martynka1987 (6)

Offline

2011-07-25 00:40

Witam ;)
Co do objawów to teraz w sumie ich nie mam. Czasem zakłuje mnie w nerkach, ale nie jest to jakieś uporczywe. Co do innych chorób to mam niedoczynnośc tarczycy i biorę Euthyrox. Dodatkowo biore tylko witaminy dla kobiet karmiących. Z nerkami nigdy wcześniej nie miałam problemów. Silny ból miałam tylko przez jakieś 3 dni, antybiotyk i Furagin pomogły.
A co oznaczają azotyny i erytrocyty w moczu?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Martynka1987 (6)

Offline

2012-01-24 23:56

Witam. Od tamtego czasu, czyli od lipca co jakiś czas czuje ból i kłucie w nerkach. Robiłam ogólne badania krwi i moczu (kilka razy), w listopadzie posiew a dzisiaj miałam w koncu USG, w zadnym nic nie wyszło. Na USG niby żadnych zmian. Objaw Goldflama lekko dodatni.
Badanie moczu:
Azotyny dodatnie, ciała ketonowe 5mg/dl, erytrocyty 25 erytr./ul, Osad: nieliczne bakterie i szczawiany wapnia. leukocyty i erytrocyty 0-2 wpw. Reszta w normie.
Nie wiem już co to może byc. Coraz czesciej mnie boli, czasem musze siegac po tabletki p.bólowe. Pani od USG stwierdziła że musze zrobic jakies dokladniejsze badania z krwi i wybrac sie do nefrologa.
Jakie jeszcze badania dotyczą nerek? Od czego może sie brac ten bol?? Czy to musi byc nefrolog czy moze byc urolog?? Jakie powinnam zrobic jeszcze badania?? Pomozcie bo to naprawde jest dokuczliwe, a przy dwojce małych urwisów to już w ogole tragedia...
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Martynka1987 (6)

Offline

2012-01-24 23:58

Dodam tylko że mam niedoczynnosc i przyjmuje cały czas Euthyrox 100. Nie wiem czy to moze miec jakis związek...
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Tomasz Cygankiewicz (1710)

Offline

2012-01-28 13:01

Witam
Lepiej aby była to wizyta u nefrologa, nie urologa. O opisanych dolegliwościach proszę również poinformować lekarza endokrynologa prowadzącego. Warto wykonać posiew moczu. oraz skonsultować ten problem z endokrynologiem. Proszę opisać dokładnie objawy. Czy występuje zwiększona częstość oddawanego moczu? Czy występują jakieś inne objawy bólowe, pieczenia?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Nefrolog (107)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2024

Content