Laserowa korekcja wady wzroku forum - Okulista - Forum medyczne

Dziś jest:Wtorek, 18 maja 2021, Imieniny: Feliksa, Jana

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Okulista forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Okulista » Laserowa korekcja wady wzroku Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Okulista (699)

Witaj na forum okulistycznym!

Na poniższym forum znajdziesz porady i informacje forumowiczów na tematy związane z okulistyką. Uzyskasz informacje na temat schorzeń i leczenia oczu, zaćmy, jaskry, zespół suchego oka, zapalenia spojówki, okularów, soczewek itp. Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi u okulisty. Zapraszamy do korzystania z forum!

Autor
Wypowiedź

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:04

Laserowa korekcja wady wzroku

Macie osobiste doświadczenia w tym temacie. Zastanawiam się nad korekcją, ale chciałbym jeszcze poznać zdanie kogoś kto poddał się zabiegowi. Jak szybko się wykurował? Jakie wrażenia po zabiegu?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:04

Dorian muszę Ci powiedzieć, że jestem zadowolony z przeprowadzonej korekcji. Całe życie musiałem chodzić w okularach, co jak zapewne sam wiesz nie zawsze jest przyjemne, a już na pewno wygodne. Sama operacja nie boli, w moim przypadku przez dwa dni bolała mnie głowa, ale też nie była to jakaś szczególnie silna migrena. Oczywiście same oczy są bardziej wrażliwe na światło i wiatr. Po kilku dniach wróciło do normy.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:04

Zdecydowanie się zgadzam okulary są do bani, ja ich strasznie lubiłem i nie lubię. Noszę soczewki, ale właśnie coraz częściej myślę czy by nie pożegnać się i z nimi. Mam dosyć sporą wadę, bo -6 op i -5,5 ol i cosik bym z tym zrobił :) Okazuje się, że znacznie więcej jest osób, które polecają niż odradzają. Zastanawiam się jak wybrałeś klinikę. Dlaczego ta a nie inna? Co brałeś pod uwagę?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:04

Osobiście nie szukałem długo odpowiedniej kliniki. Właściwie to miałem łatwiejszy wybór, ponieważ mój szwagier przechodził taką operację kilka lat temu. Do tej pory wszystko jest w porządku, wada mu nie wraca i nic się złego nie dzieje. Stwierdziłem, że skoro jego wyleczyli to pomogą i mnie. Co prawda poszukałem w Internecie informacji o innych szpitalach i klinikach, ale w większości jest bardzo podobnie, szczególnie jeśli chodzi o ceny. Większe rozbieżności są w sprzęcie(nowoczesne kontra najnowocześniejsze) i samych lekarzach(sławni i cenieni kontra mniej znani ale również dobrzy). Wydaje mi się, że ważne jest też to skąd pochodzisz. Większość klinik jest w dużych miastach(Warszawa, Katowice, Poznań,Szczecin) więc w osoby mieszkające poza nimi muszą pomyśleć też o kosztach dojazdu/noclegu. Acha, musisz pamiętać, że najpierw trzeba przejść badania kwalifikujące na zabieg, bo może się okazać że z jakiś powodów nie będziesz mógł iść pod laser. W tej chwili tyle przychodzi mi do głowy. Zerknę tu jeszcze od czasu do czasu gdybyś miał jakieś pytania.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:04

Piszesz, że mogę się nie załapać na laser. Wydaje mi się, że moja wada nadaje się do korekcji. To chyba mnie wezmą:-)bo czemu nie? Tak właściwie to nie wiem jak wyglądają te badania kwalifikacyjne. Co oni tam robią?
No mnie najbardziej pasuje Warszawka. Ale jeszcze nie wybrałem kliniki...Myślę.... :)
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:05

Widzisz..wbrew pozorom jest sporo przeciwwskazań. Po pierwsze musisz mieć 20 lat, a Twoja wada musi być stabilna (nie pamiętam dokładnie czy min. od roku,czy od dwóch). Poza tym nie możesz być diabetykiem, nie możesz mieć jaskry lub zaćmy itp. silnych alergii i infekcji. Dokładnie masz opisane na stronkach każdej kliniki. Nie chcę Cię tym zniechęcić, po prostu moim zdaniem dobrze być świadomym. Co się tyczy samych badań to będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość..trochę to trwało (2-3godzinki). Sprawdzają chyba wszystko co się da zbadać w oku :D od ostrości widzenia, pachymetrie (metoda jaką operują zależy od grubości rogówki) po kompletną topografie rogówki. Jest z tym odrobinę zabawy ale duży plus jest taki, że nie trzeba czekać godzinami na przyjęcie, więc człowiek się tak nie denerwuje. Jak zdecydujesz się na badania to lepiej pojedź autobusem lub umów się z kimś, żeby Cię odebrał, bo zakraplają Ci oczy i po wyjściu strasznie razi światło.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:05

Witam wszystkich, mam pytanko odnośnie konkretnej metody operacji. Mianowicie, którą najlepiej wykonać, tzn. która jest najmniej inwazyjna(bezpieczna). Wiem, że PRK już mało kto wykonuje więc waham się między Lasikiem, a Lasekiem. Co polecacie?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:05

Droga Gabi, w sieci znalazłem ciekawą stronę, która powinna pomóc rozwiać Twoje wątpliwości otóż:

"Epi-Lasik w stosunku do Lasik-u redukuje ryzyko tak zwanej ektazji, czyli uwypuklenia rogówki na skutek zaburzenia jej biomechaniki. Zdecydowanie rzadziej występuje objaw suchego oka, gdyż nerwy rogówki nie zostają przecięte. Uzyskujemy nieco lepszą jakość widzenia niż w Lasik -u, spowodowane jest to tym, że w przypadku Lasik -u powstaje skomplikowany układ dwusoczewkowy / zrąb rogówki i płatek /.

Epi-Lasik w stosunku do PRK daje lepsze przygotowanie powierzchni rogówki do laserowej korekcji wzroku. Metoda epi-lasik polega na szybkim i bardzo precyzyjnym usunieciu nabłonka rogówki z jej centrum, wykonywana jest w sposób zautomatyzowany za pomocą tak zwanego mikrokeratomu. Warto zaznaczyć, że stosujemu do każdego oka nowy element tnący. W przypadku PRK stosuje się tani nóż hokejowy: zdrapuje się nim nabłonek rogówki po pierwsze nieco dłużej, po drugie zdecydowanie mniej precyzyjnie - wpływa to efekt pooperacyjny. Pacjenci po epi-lasiku zdecydowanie szybciej uzyskują dobre widzenie oraz wyraźnie mniej cierpią po operacji.

Epi-Lasik w stosunku do Lasek-u. Obie procedury należą do tzw. powierzchownych. Lasek jest tańszy, nie trzeba stosować bardzo kosztownego mikrokeratomu. Stosuje się alkohol, który ułatwia odsunięcie nabłonka z centrum rogówki. Procedura ta daje nieco gorsze efekty niż Epi-Lasik: trwa trochę dłużej i uważa się, że wpływa na uwodnienia rogówki a zatem na jakość laseroterapii."

Z powyższego wynika, że Epi-Lasik jest dobrym wyborem.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:05

DeepBlue a w jakiej ty klinice miałeś zabieg? Bo ja naprawdę nie wiem, którą mam wybrać nawet stosując się do Twoich rad. Chyba mam za mało informacji.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:05

Ja robiłem w Okolaserze przy ulicy Grzybowskiej. Jeśli cały czas jesteś niezdecydowany co do konkretnej kliniki to najlepiej, oczywiście w miarę możliwości, przejedź się do kilku. Najlepiej chyba zobaczyć na własne oczy jak to wygląda, porozmawiasz z lekarzami na pewno Ci pomogą rozwiać wszelki wątpliwości.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:06

Przyłączę się do dyskusji, jeśli można i zapytam. Ostatnio dużo myślałam o laserowej korekcji tylko zastanawia mnie jedno, czy jest to bezpieczne? Niby specjaliści o korekcji laserem mówią, że w 99% jest bezpieczne. Chyba celowo nie wprowadzaliby ludzi w błąd?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:06

Droga Satin po to jest to forum, żeby pytać :) Zapraszamy do dyskusji. W odpowiedzi na Twoje pytanie, muszę stwierdzić, że przed zabiegiem sam dużo myślałem o możliwości wystąpienia niepożądanych komplikacji. Jednak po wielu rozmowach z różnymi lekarzami, znajomymi po operacjach oraz przeczytaniu kilku prac na ten temat moje obawy topniały. To naturalne, że się obawiasz zabiegu. Ja na przykład do tej pory boje się każdej wizyty u dentysty :). Ale tak na serio to każdy porządny lekarz podczas badania kwalifikacyjnego ma obowiązek poinformować Cię o możliwości wystąpienia niepożądanych komplikacji, jeżeli będzie unikał tego tematu polecam zmienić lekarza, a nawet sam ośrodek. Aby zapobiec wszelkim nieprawidłowościom również my-pacjenci musimy się starannie przygotować. Najważniejsze jest, aby na 2 do 4 tygodni przed badaniem zrezygnować z noszenia soczewek kontaktowych. Nie należy też ufać "lekarzom", którzy gwarantują, że zabiegi są na 100% bezpieczne. W rzeczywistości margines błędu co prawda znikomy ale jest. Z drugiej jednak strony do tej pory słyszałem tylko o jednym przypadku w Polsce, a kliniki operują już ładne kilka lat.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:06

No właśnie, czy Ciebie DeepBlue też informowali o możliwych powikłaniach i na ile się one zdarzają? Szukam na razie bardzo wstępnie kliniki, która byłaby uczciwa i po prostu bardzo dobra. Wcześniej pisałeś jeszcze o sprzęcie. Ale ja to nie wiem. Dziewczyny nie znają się na takich nowinkach technicznych, przynajmniej ja :D . Może wiesz jaki sprzęt obecnie najlepszy?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:06

Droga Satin. Oczywiście, że tak. Zanim zdecydowałem się ostatecznie na zabieg odbyłem długą rozmowę z lekarzem na ten temat. Wytłumaczył mi dokładnie jakie komplikacje mogą się zdarzyć, jak często dochodzi do takich przypadków i jak reagują w takich przypadkach. Rozmowa potwierdziła tylko wcześniej zdobyte przeze mnie informacje w związku z czym zdecydowałem się na operacje.
Jeżeli chodzi o sprzęt i jego parametry to znalazłem ciekawą dyskusję na o2.pl Pozwolę sobie zacytować jednego z forumowiczów :

"Mam jeszcze pytanie, co do lasera. Mel 80 tak reklamują (właśnie oko lasera, że to laser IV generacji), że super, że promień lasera to 0,7mm, itp. laser, który ma Intermedica ,ma promień 0,64mm, więc, czy ktoś wie o co w tym chodzi??? Czytałam o tych laserach, ale za bardzo nie wiem, na czym polega ich \"lepszość\". Mel 80 jest szybszy, ma prędkość 250MGH, a ten w Intermedice 200 MGH, ale za to mniejszy promień lasera, więc juz nie wiem, co jest ważniejsze. Jeśli ktoś potrafi przybliżyć, co oznaczają te parametry i jakie maja znaczenie, to proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

O to dane, które udało mi się ustalić: laser jaki ma Intermedica to Allegretto Wave, to też laser IV generacji, ale najnowszy model jaki wypuściła ta firma to Allegretto Wave Eye IQ. No tego jeszcze nie mają. Ale nie o tym... Wiązka laser w Mel-80 producent zaokrągla i podaje 0,7mm w Allegretto Wave jest 0,68 (nie 0,64) czyli wielkości porównywalne. Czyli oba bardzo dobrze bo im mniej tym korekcja bardziej precyzyjna. Co do prędkości to Mel-80 (250 MGH) jest szybszy, szybciej modeluje rogówkę. Dla pacjenta to lepiej, bo znacznie zmniejsza ryzyko przesuszenia rogówki i pacjentowi łatwiej skoncentrować się na patrzeniu w światełko (Ale jak je zobaczycie to nie idzie w stronę światła jakiś mi się żarcik wkradł). Jeszcze jedno Mel-80 ma szybszy Eye Trucker, bo ma prędkość 1 kHz a Allergetto 400Hz- a wiec MEL-80 szybciej zauważa zmiany w położeniu tęczówki - dzięki temu jest bezpieczniej. To tyle z moich poszukiwań. nie wiem czy to komuś coś rozjaśniło, szczególnie magnum_89"

Czyli oba lasery są dobre, ten z okolasera jest troszkę szybszy, przez co jest trochę bezpieczniejszy. Jeszcze tak na mój chłopski rozum, wielkość wiązki lasera też ma znaczenie bo blizny mniejsze się robią.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:06

No to muszę to teraz przetrawić ;-) tyle danych technicznych. No prawdziwe suche, niepodważalne fakty. To bardzo dobra wskazówka. :)
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:06

I jak tam Satin rozjaśniło Ci się trochę? Tak przyszło mi do głowy jeszcze jedno. Weź pod uwagę na jakim sprzęcie wykonują badania kwalifikacyjne i jakie badania w ramach tego wykonują :). Pozdrawiam DB
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:07

Szczerze to myślałam, że chodzi tylko o laser, żeby był jakiś wypasiony, a DP mówi :) , że jeszcze na sprzęt do diagnostyki trzeba zwrócić uwagę. No ale tak naprawdę co w tej diagnostyce jest ważne? :)
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:07

Już wcześniej wspominałem o części badań jakie się przechodzi podczas kwalifikacji. Są to m.in. badanie ostrości wzroku, autorefraktometr bez porażenia i po porażeniu, pachymetria, badanie przedniego i tylnego odcinka oka, ocena obwodu siatkówki w trójlustrze i topografia rogówki. Moim zdaniem sprzęt do diagnozy musi być jak najlepszy, bo przecież na podstawie tych badań lekarz podejmuję decyzję o dopuszczeniu do zabiegu. Korzystając z otrzymanych danych wybiera się odpowiednią metodę (tu znaczenie ma np. grubość rogówki). W całej ten diagnostyce najważniejsza jest precyzja i dokładność, a wiadomo im nowocześniejszy sprzęt tym większa dokładność.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:07

Hejka słuchajcie, a ile kosztuje taka operacja? W ogóle na jak długo utrzymuje się efekt i od czego to zależy?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:07

Marmolado w zależności od metody jaką przeprowadzane są zabiegi ceny kształtują się na poziomie od 2300 do 5400 zł za jedno oko. Wszystko jednak zależy od tego jak zbudowane jest Twoje oko tzn. np. jak grubą masz rogówkę. Wszystkiego dowiesz się na badaniu kwalifikacyjnym, podczas którego mierzą chyba wszystko co tylko można zmierzyć w ludzkim ciele związanego ze wzrokiem :D. Co do trwałości efektu, to też jest sprawa indywidualna ale w większości przypadków efekt utrzymuje się do momentu naturalnego pogarszania się wzroku wraz wiekiem.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:07

A są jeszcze jakieś niedogodności w stylu efektu halo?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:07

Dla mnie najbardziej uciążliwa była duża wrażliwość na promienie słoneczne, przez pierwsze dwa dni bardzo mi to dokuczało. Kolejna sprawa to ból głowy i samego oka, w moim przypadku nie był to silny ból ale utrzymywał się przez dłuższy czas. Słyszałem, że czasami występuje u pacjentów zamglenie obrazu ale podobnie jak inne wymienione dolegliwości objawy mijają po kilku dniach :).
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:08

A czy można liczyć na jakieś zniżki/refundacje? Nie ukrywam, że te kilka tysięcy jest dla mnie sporym wydatkiem. W dłuższej perspektywie się opłaca ale jednorazowo jest to znaczne obciążenie.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:08

Witaj Basiu, niestety nie masz co liczyć na refundacje z NFZ. Możesz jednak rozłożyć sobie opłatę na kilka rat, wtedy nie musisz mieć jednorazowo dużej ilości gotówki. Kolejna sprawa to różne promocje - coraz częściej kliniki organizują rabaty np. dla studentów, czy też promocje okresowe.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:08

Piszecie na forum, że epi lasik jest najlepszą metodą, a ja myślę, że teraz to już niekoniecznie. Bardzo chwalą sbk-lasik. Że nie wpływa na wystąpienie zespołu suchego oka i bardzo szybko się goi.
Tak samo Lasek z tego co czytałam to ma dużo zalet, mimo dłuższego czasu gojenia się oka.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:08

Droga Szaron na wstępie chciałbym wyjaśnić, że nie do końca jest tak jak twierdzisz. Otóż na tym forum jedynie przytoczyliśmy wypowiedź z innej strony, na której porównane zostały metody PRK, Lasik i Lasek z metodą Epi - Lasik. Na podstawie tego porównania stwierdziłem, że metoda Epi prawdopodobnie jest najlepszą z wyżej wymienionych. Prawdą jest, że nie wspomnieliśmy o Sbk-Lasik, który rzeczywiście jest obecnie chyba najnowocześniejszy i najdelikatniejszy. Wniosek jaki mi się nasuwa: bardzo dobrze, że ktoś od czasu do czasu tu zagląda i uaktualnia wątek, gdyż myślę, że może być to pomocne innym. Pozdrawiam serdecznie
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:08

Mogłam przeczytać pobieżnie... i tak dużo tu napisano istotnych rzeczy na temat zabiegów laserowych:) Myślę że i moje trzy grosze się przydadzą. Sama się zastanawiam nad zabiegiem i z tego co zdążyłam się dowiedzieć to sbk-lasik jest naprawdę niezły. Ale nie wiem czy się na niego załapię, bo na badania dopiero się wybieram.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:08

Siemka powiedzcie mi czy taka laserowa operacja może wyleczyć jednocześnie wadę wzroku i astygmatyzm? Bo mam sporą wadę (5 i 5,5) do tego właśnie astygmatyzm. Chciałabym coś z tym zrobić.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:08

Ja również chętnie dowiedziałbym się jak się sprawa korekcji ma do astygmatyzmu. Na ile jest możliwe wykonanie takiego zabiegu przy wadzie -5?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:09

Jeśli chodzi o taką kombinację wady wzroku krótkowzroczność plus astygmatyzm to korekcja jest możliwa. Zależy od rodzaju astygmatyzmu, jeśli jest on rogówkowy, tzn., że rogówka ma nieprawidłowy kształt, to proponują laserową korekcję w oparciu o topografię rogówki czy technikę "wave front".
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:09

Witka, słuchajcie gdzieś wyczytałem, że aby w ogóle zakwalifikować się do laserowej korekcji to trzeba mieć odpowiedniej grubości rogówkę. Orientuje się ktoś jak grubą? Rozumiem, że laser musi "wypalić" część tej powłoki i stąd pytania jaka jest "normalna" grubość rogówki i jakie badanie da mi odpowiedź na pytanie jaką grubość ma moja rogówka?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:09

Jest dokładnie tak jak piszesz. Jednym z badań kwalifikacyjnych jest pachymetria, czyli badanie grubości rogówki. Średnia grubość wynosi ok. 550-600 mikrometrów. Konieczna jest odpowiednia warstwa, ponieważ w zależności od metody jaką wykona się korekcje, grubość rogówki może zmniejszyć się do ok. 250 mikrometrów.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:09

Ja rowniez przymierzam sie do zabiegu laserowej korekcji wzroku w Intermedice w Poznaniu. Po badaniach kwalifikacyjnych zasugerowano mi metode LASEK (argumentem za byla wystarczajaoco gruba rogowka i zespol suchego oka, ale wystepuje on tylko podczas noszenia soczewek knotaktowych). Jednak z tego co sie dowiedzialam i wyczytalam na tym forum, LASIK wydaje sie byc duzo bardziej skuteczny. Moj zabieg jest przewidziany na 22 grudnia tego roku, a ja nadal nie wiem, czy nie upierac sie przy metodzie LASIK czy zgodzic sie na LASEK...
Czy ktos moglby mi pomoc w podjeciu decyzji? Bylabym bardzo wdzieczna.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:09

O wyborze między tymi metodami możesz poczytać też tu: http://korekcja-wzroku.socjum.pl/forum/temat/2/0#odp21 Osobiście wybrałbym Lasek - ze względu na moją cienką rogówkę.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:09

Dziekuje za linka. Zaraz bede sie doksztalcac :)

Jesli chodzi o LASEK, to zasugerowno mi te metode ze wzgledu na wystrczajaco gruba rogowke. Napisales, ze Ty wybralbys LASEK ze wzgledu na cienka rogowke. Musze powiedzies, ze troche sie w tym wszystkim pogubilam...
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:10

Widzisz chodzi o to, że jednym z decydujących czynników w laserowej korekcji wzroku to właśnie grubość rogówki. Laser modelując rogówkę zmniejsza jej grubość.. w tym miejscu wchodzą różne metody zabiegu. Jedne lepiej sprawdzają się w przypadkach, gdy pacjent posiada cienką rogówkę (jak u mnie), a inne są skuteczniejsze przy większej grubości rogówki. Podane informacje uzyskałem podczas rozmowy z moim okulistą, piszą też o tym w sieci choćby tu: http://www.domlekarski.pl/laserowa_korekcja_wzroku
"Jednakże LASIK nie jest idealny dla wszystkich pacjentów. Dobry kandydat musi mieć rogówkę odpowiedniej grubości, tzn. takiej, która pozwala odciąć płatek w celu modelowania głębszych warstw. Jeżeli rogówka jest zbyt cienka, jeżeli pacjent ma suche lub swędzące oczy, będzie lepszym kandydatem do leczenia powierzchniowego."
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:10

Dziekuje jeszcze raz za informacje. Mysle, ze nie bede sie upierac przy metodzie LASIK, skoro przy cenkiej rogowce (a chyba wlasnie takowa posiadam) bardziej wskazany jest LASEK.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:10

Wydaje mi się, że czasem warto zaufać lekarzom, w końcu są fachowcami :). Bardzo dobrze, że szukasz informacji na temat zabiegu na który chcesz się zdecydować bo im większa świadomość tym lepiej. Pamiętam jak sam myślałem, że jedna metoda będzie dla mnie najlepsza i najbezpieczniejsza jednak kiedy trochę poczytałem i porozmawiałem z lekarzem z kliniki to okazało się, że lepsza będzie metoda którą początkowo odrzuciłem :)

Efka jeśli jeszcze tu zajrzysz to napisz co u Ciebie, czy byłaś na zabiegu? Jak się czujesz?
Pozdrawiam
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Gość

Konto usunięte

2009-12-24 11:10

Obiecuje zajrzec ponownie i opisac wrazenia po zabiegu. Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie ok... Troche sie boje (wiadomo, to oczy) ale podobno do odwaznych swiat nalezy :)

Poki co, to zycze Wesolych Swiat i jeszcze raz dziekuje za rady i wsparcie :)
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Mirek70 (2)

Offline

2010-03-14 22:01

Witam, Ja przeszedłem zabieg laserowej korekty wzroku w Zooptice w Krakowie. Cierpiałem na krótkowzroczność, moja wada to: lewe oko -3,00 prawe - 3,75. Sama operacja trwała krótko (jakieś 2-3h) potem po zabiegu przez jakies trzy dni miałem światłowstręt no ale po tym okresie było już tylko lepiej. Za dwoje oczu zapłaciłem 3,700 zł (porównując to z innymi klinikami to uwazam że to dobra cena). Jestem juz dwa lata po zabiegu, nie mam żadnych komplikacji i widze same plusy ten operacji. Okulary i soczewki nie są mi juz potrzebne wieć niedługo koszt zabiegu i tak mi się zwróci. Nie mówiąc już że mój komfort życia bardzo się poprawił.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

marcheweczka (2)

Offline

2010-03-18 13:26

Mirek 70n czy mogłbys podac mi jakies namiary do tej zooptiki i powiedziec ile mniej wiecej zaplaciles?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

marcheweczka (2)

Offline

2010-03-18 13:30

3700zl? a myslisz,ze cena zalezy od tego jak duza jest wada? ja mam prawie -5 w ewym i 4.5 w prawym.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Mirek70 (2)

Offline

2010-03-21 18:59

Za dwoje oczu zapłciłem 3 700 zł (ale to było dwa lata temu wiec nie wiem czy im sie cos zminiło). Masz tu link do tej kliniki, wydaje mi sie ze jest tam cennik: zooptica.pl
Nie wiem czy cena jest uzalezniona od wady. Radze zadzwonić i umowic sie na wizyte.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

lena87 (1)

Offline

2010-04-16 23:08

Witam :) Mam wade ok -6 na jedno oko i -5 na drugie... Od kiedy tylko dowiedzialam sie o mozliwosci jaka jest zabieg laserowej korecji wzroku postanowiłam że kiedys napewno takiemu zabiegowi się poddam. Uzbierałam juz niezbedna kwote i planuje poddac się zabiegowi w lipcu tego roku.. Jednak mam pewne watpliwosci i obawy..Boje się przede wszystkim tego że po zabiegu moje oczy będą bardzo dlugo dochodziły do siebie.:/ Przy mojej wadzie normalne funkcjonowanie bez okularow jest raczej niemozliwe dlatego boje się ze po korekcji przez dłuzszy czas będe jakby wyłaczona z normalnego życia bo wiadomo że po takim zabiegu nie można zakładać okularów w celu poprawy komfortu widzenia. Moje obawy w duzym stopniu wiąza się także z faktem że jestem obecnie studentką studiów uzupełniających magisterskich i w zasadzie od października będe musiała zając się badaniami laboratoryjnymi stanowiącymi element mojej pracy magisterskiej. Boję się więc czy jest to odpowiedni moment na wykonanie takiego zabiegu? Czy bede mogła bez problemu wrócic w październiku do tego co czekać mnie bedzie na Uczelni .. czy moje oczy zdaza sie zregenerowac w takim stopniu ze bede widzieć na tyle dobrze by dawac sobie rade?;/ Prosze o porade kogoś kto ma już taki zabieg za sobą. Jak długo wasze oczy regenerolwały się po zabiegu? Jak szybko zaczeliscie normalnie widziec?
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

DeepBlue (1)

Offline

2010-07-15 22:16

Lena, nie bój się. Do rozpoczęcia zajęć wszystko powinno wrócić do normy. Ja po zabiegu wracałem do siebie kilka dni, a pełne ostre widzenie ustabilizowało mi się po nie całym miesiącu. Robiąc laserową korekcję w lecie pamiętaj tylko, żeby po zabiegu bardzo uważać na oczy. Wiadomo, że w wakacje łatwiej o uraz, dlatego uczulam.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

DrJeep (1)

Offline

2010-09-23 22:18

A propos niezdecydowanych co do chirurgii refrakcji - dwie rzeczy

1. Dlaczego lekarze okuliści chodzą w okularach?

2. Zdrowego się nie tnie

Jeżeli możecie zaczekać, myślę ok. 2 lata to wedle mnie rozwiązaniem będzie skorzystanie z lasera femtosekundowego.

Laser ten wytwarza puste przestrzenie wewnątrz rogówki np. w postaci koncentrycznych pierścieni, przez co rogówka unosi się pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego - już teraz koryguje się w ten sposób starczowzroczność (presbyopię)

Unika się tutaj wszystkich problemów z odsłonięcie, do laserowania tzw. istoty właściwej rogówki (np. uniesienie płatka w LASIK), czyli nie ma ryzyka rozwinięcia ektazji po zabiegu.

Myślę, że lasery femtosekundowe to przyszłość - muszą tylko stanieć, bo jak na razie są kosmicznie drogie

Badanie grubości rogówki nie jest wystarczające - ryzyko rozwinięcia ektazji można oszacować analizując biomechanikę rogówki, np. przy pomocy urządzenia Ocular Response Analyzer firmy Reichert.

Tak więc jeżeli już musicie przejść operację LASIK, LASEK, PRK, etc. to pytajcie, czy w ośrodku analizuje się biomechanikę rogówki pod kątem ryzyka rozwinięcia ektazji.

Tak naprawdę, jest tylko jeden taki ośrodek w Polsce, ale nie chcąc być posądzony o kryptoreklamę nie napiszę jaki.

P.S. Pozdrawiam Dr Wojciechowską ze Szczecina i dziękuję za cierpliwość - ciekawe, czy Pani zgadnie kto zacz?

Pozdrawiam
Dr_Jeep
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Dankaa (3)

Offline

2012-05-01 14:40

Lena też mam sporą wadę -5 i 4,5. ostatnio dużo czytam o tej korekcji, że może to jest rozwiązanie problemu... Jeśli chodzi o pytanie dlaczego lekarze chodzą w okularach - proste pytanie - nie każdy może mieć korektę, nie każdy chce wydać tyle kasy, nie każdemu to przeszkadza.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

okulina87 (1)

Offline

2012-09-20 14:58

Mogę polecić, totalnie to odmieniło moje życie.
Dolegliwości zaraz po - no minimalne, jak to po zabiegu. Później wszystko ok, bez powikłań, niesamowity efekt!!!
http://www.okulisci.wroclaw.pl/
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

modzik (1)

Offline

2013-04-12 14:20

Ja jechałem z lubelskiego do katowic do kliniki optomed więcej info na okulista.pl, moja ciotka mi poleciła i faktycznie operacja przynosi duży skutek
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Margola_30 (1)

Offline

2013-04-23 12:53

Opinie na temat laserowej korekcji są bardzo różne i długo się zastanawiałam czy warto. Zdecydowałam się na zabieg z dwóch powodów: 1 - moja wada była stabilna, ale jednak duża (astygmatyzm -3,5!), 2 - miałam dość sięgania od rana po okulary (a niestety musiałam od jakichś 2 lat, bo totalnie obraz mi się rozmazywał). Zaczęłam od badania do zabiegu i kiedy usłyszałam, że nie ma żadnych przeciwwskazań od razu umawiałam termin. W sierpniu minie rok jak żyję bez okularów i jest świetnie! Sam zabieg nieprzyjemny, ale nie boli nic. Po zabiegu trochę też nieprzyjemnie, do przeżycia. Widzenie normowało mi się jakieś 2 miesiące. Zabieg miałam w WeissKlinik w Chorzowie, bardzo polecam! Chętnie podzielę się szczegółami zabiegu i okresu po zabiegu.
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

alkaL (6)

Offline

2013-09-14 14:06

Witam, chcialam się udać na korekcję laserową, to znaczy coraz częściej o tym myślę, mam - 5. Myślicie że do jakiej wady zejdę? Jaki to będzie koszt i gdzie się udać? Jestem świeża w tym temacie:/
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

anielica777 (1)

Offline

2013-11-15 14:56

z wadą możesz zejść nawet do zera. mój znajomy miał taki zabieg w Lexum w Warszaweie i wadę -6 usunięto mu całkowicie
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Emka86 (4)

Offline

2013-12-06 08:56

Hej mam pytanie do osób, które miały przeprowadzony zabieg laserowej korekcji wzroku.
Możecie podzielić się ze mną informacjami na temat tego, w jakim czasie po zabiegu (metodą Femtolasik ) będę mogła:
- poddać się zabiegom kosmetycznym takim jak np. pilling kawitacyjny lub laserowy zabieg na twarz?;
- spożywać alkohol?;
- robić makijaż twarzy (oczu chyba po dwóch tygodniach)?;
- pływać pod wodą na basenie bez okularów do pływania?;
- czy okulary przeciwsłoneczne będę musiała nosić również w samochodzie?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrowienia!
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

alkaL (6)

Offline

2013-12-30 12:46

Myślę, że peeling kawitacyjny możesz robić, co do lasera to lepiej zapytaj lekarza, alkohol raczej można nie pisali nic w przeciwwskazaniach. Oczu lepiej nie malować przez jakiś czas żeby nie drażnić oczu, chyba że robisz to delikatnie i z umiarem. Basen odpada na 3 miesiące, a okulary to chyba nie problem gdzie będziesz robić korekcję?
tutaj znalazłam na stronie kliniki cmo laser:

Unikaj:

przez pierwszy tydzień intensywnej pracy - daj oczom odpocząć a rogówce - wygoić się
do 6 tygodni kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych (basen, jezioro, morze)
przez 2-3 miesiące - intensywnego wysiłku fizycznego (np. ciężkich ćwiczeń na siłowni, noszenia ciężarów)
stosuj antykoncepcję - aby mieć gwarancję, że przez pół roku nie będziesz w ciąży
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Emka86 (4)

Offline

2013-12-30 12:51

Będę mieć zabieg w Lexum w Warszawie mam mnóstwo obaw;))
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Emka86 (4)

Offline

2013-12-30 12:59

a ty zdecydowałaś się już na zabieg? ;))
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

alkaL (6)

Offline

2014-01-09 19:41

Tak zdecydowałam się na okolaser już jestem po kwalifikacji, w przyszłym tygodniu mam już zabieg u doktor Gadomskiej, więc stres jest ale już się nie mogę doczekać efektu:)
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

Emka86 (4)

Offline

2014-01-13 12:38

A jaką metodą będziesz mieć przeprowadzony zabieg? ja mam mieć pod koniec tego miesiąca metodą Femtolasik.
Trzymam kciuki i jak będziesz już po zabiegu to podziel się swoimi wrażeniami:))
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

alkaL (6)

Offline

2014-07-04 11:40

Ja miałam korekcje metodą EBK i bardzo się cieszę, że udało się bo oczy się bardzo szybko wygoiły i nie mam już wady :)
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Okulista (699)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2021

Content