Krążek antykoncepcyjny Nuva Ring- zmiany skórne forum - Dermatolog - Forum medyczne

Dziś jest:Środa, 22 października 2014, Imieniny: Filipa, Korduli

Witaj na - forum medyczne portalu iLekarze.pl.

Możesz tu poszukać porady lekarza, m.in. laryngologa, ginegkologa, stomatologa, neurologa, bądź innego specjalisty, porozmawiać o chorobach, lekach, zdrowiu, znaleźdź odpowiednią dietę. Zapraszamy do dyskusji na tematy zdrowia i urody na forum medycznym iLekarze.pl.

Dermatolog forum

Znajdujesz się w: iLekarze.pl » Forum » Lekarze i specjaliści » Dermatolog » Krążek antykoncepcyjny Nuva Ring- zmiany skórne Forum
» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Dermatolog (2126)

Autor
Wypowiedź

Paulaaa1989 (2)

Offline

2012-04-16 14:26

Krążek antykoncepcyjny Nuva Ring- zmiany skórne

Witam,

Pod koniec stycznia zaczęłam stosować krążek antykoncepcyjny Nuva Ring. Po ok. 2 tygodniach od jego założenia na twarzy zaczęły mi się pojawiać zmiany skórne- ciężko powiedzieć, czy to wysypka, świąd czy pokrzywka, skóra jest chropowata, zaczerwieniona i bardzo przesuszona, łuszczy się. Ponieważ uznałam, iż jest to słaba początkowa reakcja na hormony, założyłam drugi krążek. Zmiany chorobowe zaczęły się rozprzestrzeniać na całą twarz oraz dodatkowo na rękę. Po zakończeniu cyklu nie zakładałam kolejnego krążka. Minął miesiąc i zmiany chorobowe ustąpiły z twarzy, pozostały jedynie na ręce. Niestety kilka dni temu dostałam okres i wysypka na twarzy powróciła.

Stąd moje pytanie: czy tak silna reakcja organizmu może być spowodowana krążkiem antykoncepcyjnym? I czy powracałaby pomimo zaprzestania jego stosowania? Jeśli tak, do jakiego lekarza (dermatologa czy endokrynologa) powinnam się udać i ewentualnie jakie badania krwi przed wizytą wykonać? A może mogą Państwo polecić maść, która powinna załagodzić zmiany?

Dodam, że mam 23 lata, wcześniej nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej ani nie przyjmowałam hormonów, a także nawet przez cały okres dojrzewania nie miałam żadnych problemów z cerą. Powstałe zmiany starałam się leczyć na różne sposoby: przyjmowałam wapno, stosowałam maść z witaminą A, maść z żyworódki, okłady z żyworódki, przemywałam twarz kwasem borowym, zmywałam makijaż przegotowaną wodą.

Bardzo proszę o pomoc!
» Link do posta » Zgłoś do moderacji

» Odpowiedz

Lekarze i specjaliści » Dermatolog (2126)

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2014

Content