Czy zdrowa dieta to dobry lek na przemęczenie?

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira

Informacja Medyczna

2017-08-23

Czy zdrowa dieta to dobry lek na przemęczenie?

Stale brakuje ci energii? Przyczyna może tkwić na twoim talerzu. Poznaj zasady jadłospisu, który pomoże ci pokonać zmęczenie.

Jedz częściej, ale mniej

Dla twojej witalności ważne jest co, ile i kiedy jesz. Czy czujesz zmęczenie po obfitym lunchu lub kolacji? To dlatego, że twój organizm zużywa energię, aby strawić ten duży posiłek, zamiast napędzać nią resztę ciała. Najprostszym sposobem uniknięcia zmęczenia po jedzeniu jest spożywanie małych porcji co kilka godzin. Dzięki temu stale dostarczysz sobie energii. Taka strategia pozwala również schudnąć.

zdrowa dieta

Unikaj przetworzonych potraw

Żywność przetworzona, taka jak np. potrawy typu fast food, gotowe posiłki w pudełkach i puszkach, zawiera sól, konserwanty i inne związki, które mogą wpływać na obniżenie poziomu energii. Twoimi sprzymierzeńcami w walce ze zmęczeniem powinny być świeże produkty. Jak najczęściej sięgaj po warzywa i owoce. Wybieraj te sezonowe, by mieć pewność, że dojrzewały naturalnie.

Postaw na węglowodany złożone

Podobnie jak produkty przetworzone, pokonaniu przemęczenia nie sprzyjają rafinowane pokarmy dostarczające węglowodanów prostych, np. cukier czy żywność z białej mąki. Dlatego wybieraj pokarmy z pełnego ziarna. Zawarte w nich węglowodany złożone dostarczą ci energii na dłuższy czas. To także źródło korzystnego dla zdrowia błonnika.  

Odchudź białko

Czerwone mięso jest co prawda źródłem białka, ale i niekorzystnych dla organizmu tłuszczów nasyconych. Ogranicz jego obecność w diecie. Kurczak i ryby także zawierają wysokiej jakości białko, jak również – mniej tłuszczów nasyconych. Ryby morskie, np. łosoś, makrela czy śledź, są ponadto bogate w „dobre” kwasy tłuszczowe Omega-3, które działają korzystnie m.in. na twoje serce. Zaleca się ich jedzenie co najmniej dwa razy w tygodniu.

zdrowa dieta

Sięgaj po orzechy

Orzechy to idealna przekąska, która może cię wspomóc przy popołudniowym zmęczeniu. Brazylijskie, laskowe, włoskie, nerkowce, pekany czy migdały? Każdy wybór jest dobry. Pamiętaj jedynie, żeby sięgać po niesolone i niesłodzone.

Ogranicz kofeinę, pij wodę

Być może uznasz to za dziwne, ale kofeina może sprzyjać zmęczeniu. Jeśli nie możesz się bez niej obejść, wybierz czarną kawę. Zawierające kofeinę napoje gazowane i energetyczne są pełne cukru i innych niekorzystnych substancji. Poczujesz się o niebo lepiej, jeśli napoje z kofeiną zamienisz na wodę.

Uzupełnij dietę

Jeżeli masz problem z przestrzeganiem powyższych zasad, warto zastosować lek na przemęczenie. Tego typu preparat zawiera zazwyczaj witaminy z grupy B i lecytynę.

Dowiedz się więcej: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-wzmocnienie-organizmu/


Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24