Jak zwalczać problemy intymne?

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira

Informacja Medyczna

2017-04-19

Jak zwalczać problemy intymne?

Problemy związane z infekcjami intymnymi dotykają praktycznie każdej kobiety. Każda z nas przynajmniej raz w swoim życiu miała problem związany z infekcją intymną lub podrażnieniem okolic intymnych. Warto pamiętać o tym, że równie ważne co leczenie, jest zapobieganie sytuacjom, które mogą prowadzić do powstawania problemów intymnych.

Jak zapobiegać problemom intymnym?

Jeżeli chcemy zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień czy infekcji okolic intymnych, to przede wszystkim musimy dbać o odpowiednią higienę miejsc intymnych. Trzeba przy tym pamiętać również o zachowaniu odpowiedniej diety. Lekarze wskazują, że produkty takie jak jogurty naturalne czy zsiadłe mleko mogą korzystnie wpłynąć na florę bakteryjną okolic intymnych. Właśnie dlatego wiele produktów kosmetycznych, takich jak np. żele czy płyny do mycia okolic intymnych w swoim składzie zawierają kwas mlekowy. Z kolei produkty apteczne, w tym specjalistyczne preparaty z serii proVag zawierają żywe kultury bakterii, które wspomagają nie tylko codzienną pielęgnację, ale także leczenie w przypadku stwierdzenia infekcji. O tym, jakie właściwości ma kwas mlekowy i zawarte w nim bakterie można przeczytać w publikacjach na stronie piramidazdrowiaintymnego.pl.

Warto również wspomnieć, że jeżeli infekcje intymne często się powtarzają, to ze swojej diety należy wyeliminować cukry (w szczególności słodycze), a także produkty mączne.

Co zrobić, gdy pojawią się pierwsze objawy infekcji intymnych?

Ochrona miejsc intymnych niestety nie zawsze wystarczy i jeżeli tylko zauważymy u siebie takie objawy jak np. swędzenie, trudności z oddawaniem moczu, pieczenie, upławy, to warto udać się do apteki po środki, które pomogą złagodzić te objawy. W aptekach można bez recepty dostać również preparaty, które wspomagają leczenie. Jednak w przypadku, gdy objawy nie przechodzą, a nawet nasilają się konieczna jest szybka wizyta u lekarza, który określi, jaka jest dokładnie przyczyna infekcji – czy ma ona podłoże bakteryjne, wirusowe czy grzybicze. Od tego będzie zależał sposób leczenia infekcji.

Również w przypadku podrażnień związanych np. z uczuleniami warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże dobrać środki, które złagodzą objawy uczulenia i pomogą zapobiec kolejnym podrażnieniom.


Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24