Korekta ust - metody medycyny estetycznej na modelowanie ust

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka

Informacja Medyczna

2017-02-28

Korekta ust - metody medycyny estetycznej na modelowanie ust

Pełne i kształtne usta to od zarania dziejów jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Także obecnie preferowany jest taki kanon urody. Tłumaczy to stale rosnącą liczbę zabiegów powiększania ust. Ale korekta ust to nie tylko zwiększenie objętości czerwieni wargowej; to także modyfikacje kształtu ust, np. w obrębie łuku Kupidyna, czy zredukowanie asymetrii. Jakie zabiegi mają do dyspozycji osoby pragnące dokonać korekty ust?

Powiększanie ust wypełniaczami - efektowne i bezpieczne

Jedną z najczęściej wykonywanych procedur powiększania i modyfikowania kształtu ust, jest iniekcja wypełniaczy - kwasu hialuronowego lub własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Obydwie te substancje występują fizjologicznie w organizmie człowieka, stąd ich doskonała tolerancja przez pacjenta i niemal zerowe ryzyko uczulenia czy odrzucenia wypełnienia. Wypełnianie ust zarówno kwasem hialuronowym, jak i tłuszczem daje możliwość powiększenia ust, skorygowania asymetrii lub nadania nowego przebiegu linii czerwieni wargowej. Co ciekawe, profitów z zastosowania takich wypełniaczy jest więcej. Kwas hialuronowy to jedna z najlepiej nawilżających substancji stosowanych w kosmetologii. Ostrzykiwanie ust takim preparatem daje kilkuletni efekt dogłębnego nawilżenia oraz ujędrnienia i odmłodzenia okolic ust. Taka zauważalna poprawa kondycji ust utrzymuje się przez kilka lat, a zatem znacznie dłużej niż efekt powiększenia ust. Z racji naturalnej biodegradacji, kwas hialuronowy pozostaje w miejscu iniekcji do kilkunastu miesięcy.

Tkanka tłuszczowa do powiększenia ust pozyskiwana jest z mało widocznego miejsca na ciele pacjenta, po czym podlega odwirowaniu i wstrzyknięciu w usta. Tradycyjny sposób odwirowania materiału pobranego od pacjenta wiąże się z obecnością komórek krwi czy uszkodzonych komórek tłuszczowych Skutkuje to znacznym wchłonięciem przeszczepu i mało efektownym końcowym efektem. Z kolei zastosowanie najnowszej technologii filtracji - ADIVIVE, pozwala na wyselekcjonowanie wyłącznie nienaruszonych komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych. Sprzyja to długofalowej poprawie kondycji ust, tak jak w przypadku iniekcji kwasu hialuronowego. Mimo częściowego wchłonięcia tkanki tłuszczowej po kilkunastu miesiącach od zabiegu, usta przez kilka lat wyglądają nienagannie. Są odmłodzone, wygładzone i elastyczne.

Iniekcje zarówno kwasu hialuronowego oraz tłuszczu przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, a czas rekonwalescencji sprowadza się do 1 - 2 dni potrzebnych na ustąpienie obrzęku.

Korekta ust tatuażem

Wykonanie makijażu permanentnego lub tatuażu ust to ciekawa propozycja zarówno dla pań, które wymagają korekty kształtu ust lub nadania im intensywniejszego kolorytu, jak i szukających skutecznej alternatywy dla codziennie wykonywanego makijażu. Taka forma rysunku na ustach jest wodoodporna i zawsze wygląda nienagannie. Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem sprowadza się do głębokości, na jaką zostaje wprowadzony pigment. W przypadku makijażu bezpieczny, hipoalergiczny pigment roślinny wprowadzany jest w obrębie naskórka, zaś tatuaż sięga warstwy brodawkowej skóry. Z tej odmienności wynika różnica w trwałości obu zabiegów. Makijaż permanentny utrzymuje się kilkanaście miesięcy, tatuaż - do trzech lat.

Dzięki tego typu zabiegom możliwe jest podkreślenie konturu ust, skorygowanie asymetrii lub zbyt małych wymiarów ust, zaakcentowanie barwy warg oraz ich powiększenie. Ten ostatni efekt utrzymuje się dzięki specjalnej technice aplikacji barwnika - zarysy ust są ciemniejsze, zaś ich centralna część - jaśniejsza, co daje efekt trójwymiarowości.

Wszczepienie implantu ust

Silikonowy implant o znacznej wytrzymałości i optymalnej elastyczności, to kolejny sposób na pełne usta. Dostępny w kilku rozmiarach, umieszczany przez niewielkie nacięcia w kącikach ust - implant ust to trwała metoda nadania im pełności i zmysłowości. Zaletą tej metody, poza jej trwałością, jest możliwość wymianu implantu na inny rozmiar lub całkowita z niego rezygnacja. Co ważne, po usunięciu implantu usta natychmiast powracają do wyjściowej kondycji. Wynika to z anatomicznego kształtu implantu i jego znacznej elastyczności.

Plastyka ust i powiększanie ust przeszczepem skóry

Chirurgiczne powiększanie ust oraz ich powiększanie przeszczepem skóry to trwałe, nieodwracalne metody korygowania ust. Przeszczep skóry (korium) polega na pobraniu wąskiego paseczka skóry z niewidocznego miejsca na ciele pacjenta, a następnie przeciągnięciu go przez niewielkie nacięcia w kącikach ust. Z kolei plastyka ust wykonywana jest w oparciu o dwie techniki:

  • Bullhorn lip Lift, gdy na linii rowków podnoskowych wycinany jest niewielki fragment skóry, po czym usta podciągane są lekko do góry, zyskując na pełności
  • Gullwing Lip Lift polega na wycięciu fragmentu skóry na granicy czerwieni wargowej; tą metodą można skorygować kształt i wielkość obu warg, zaś Bullhorn to technika zarezerwowana wyłącznie dla wargi górnej.

Więcej informacji o metodach powiększania ust znajdziesz na stronie: http://powiekszanie-ust.pl

Fot. Haleyface / Flickr.com


Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52