Podpaski i tampony - wady i zalety

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira

Informacja Medyczna

2017-03-31

Podpaski i tampony - wady i zalety

Dlaczego warto stosować podpaski?

Po podpaski warto sięgnąć z następujących powodów:

  • producenci, np. Bella, oferują te artykuły higieniczne o różnych długościach - dłuższe sprawdzają się przy większym krwawieniu i w nocy;
  • dostępne są zarówno podpaski ze skrzydełkami, jak i bez nich - ten dodatek sprawia, że nie przesuwają się na bieliźnie; jednak jego brak zwiększa dyskrecję stosowania;
  • niektóre podpaski są perfumowane lub pochłaniają nieprzyjemny zapach;
  • nie powodują infekcji pochwy, nie podrażniają jej;
  • używając podpasek, można kontrolować wygląd oraz ilość wydzieliny.

Co może zniechęcić do używania podpasek?

Podpaski mogą powodować wrażenie niedyskrecji - nawet te najcieńsze. Plastikowa powłoka, którą są pokryte, niekiedy powoduje podrażnienia okolic intymnych. Nie są komfortowe w użyciu podczas wyjazdów, wyjść na plażę oraz w trakcie uprawiania sportu. Podpaski, nawet te ze skrzydełkami, przesuwają się po bieliźnie. Zwiększa to ryzyko przeciekania. Przy zmianie warto przemyć okolice intymne lub przetrzeć je nawilżoną chusteczką. Zmniejsza to nieco wygodę ich używania.

Tampony - argumenty za

Tampony, podobnie jak podpaski, mają różne stopnie chłonności, a co za tym idzie - rozmiary. Są chętnie wybierane przez kobiety, które uprawiają sport. Dzięki tym artykułom higienicznym mogą być one niemal pewne, że nic im nie przecieknie. Oprócz tego tampony nie powodują infekcji zewnętrznych okolic intymnych, ponieważ prawie nie mają z nimi kontaktu. Ograniczają także powstawanie nieprzyjemnego zapachu towarzyszącego krwawieniu miesięcznemu.

Wady używania tamponów

Tampony mogą podrażniać pochwę, dlatego nie są polecane kobietom, które często mają infekcje intymne. Tych środków higienicznych nie powinny stosować panie mające założoną spiralę wewnątrzmaciczną. Tampony przy bardzo obfitych krwawieniach przeciekają zdecydowanie szybciej niż podpaski. Niektóre kobiety odczuwają ból przy ich wkładaniu. Zbyt długie pozostawanie tamponu w pochwie może skutkować powstaniem zespołu wstrząsu toksycznego (TSS). Jego objawy to: zawroty głowy, silny ból brzucha, gorączka i osłabienie organizmu. Przy podejrzeniu tej choroby należy jak najszybciej udać się do szpitala, gdyż jest to stan zagrażający życiu.


Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24