Pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości- skuteczna metoda leczenia bólu stawów.

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira

Informacja Medyczna

2015-11-20

Pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości- skuteczna metoda leczenia bólu stawów.

Bóle stawów, będące powszechnym problemem wśród coraz młodszych pacjentów, nie zawsze mogą być leczone metodami farmakologicznymi. Wtedy cierpiący chcą próbować innych metod, które często są stosowane przez lekarzy niestety w niedostatecznych ilościach. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest rehabilitacja za pomocą pulsacyjnego pola magnetycznego niskich częstotliwości, której warto się bliżej przyjrzeć.


Z problemem, jakim jest ból stawów boryka się około 9 milionów Polaków. Lekarze dysponują całym arsenałem leków i zabiegów, które zależnie lub niezależnie od przyczyny mogą ulżyć cierpieniom wielu pacjentów. Niestety, przewlekłe przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych wiąże się z poważnym zagrożeniem dla wątroby czy nerek. Silniejsze leki, takie jak opioidy, mimo że bardzo pomocne w krótkotrwałym stosowaniu, na dłuższą metę grożą uzależnieniem. Wymienione powikłania stosowania farmakoterapii dotyczą całej populacji. Dodatkowo osoby chorujące przewlekle niekiedy nie mogą przyjmować pewnych środków analgetycznych ze względu na interakcje pomiędzy lekami. Ponadto, dla niektórych chorób stawów nie istnieją terapie empiryczne, czyli takie, które leczą przyczynę schorzenia. Czasami również ciężki stan pacjenta nie pozwala na przeprowadzenie skutecznej terapii. Gdy lekarze wyczerpią powszechnie stosowane metody, często stają się bezradni i nie potrafią pomóc pacjentowi, który cierpi. A szkoda, ponieważ pojawia się coraz więcej metod, które do tej pory były stosowane tylko w sanatoriach lub specjalistycznych ośrodkach leczniczych, a obecnie są dostępne do użytku domowego. Tego typu metodą jest rehabilitacja za pomocą pulsacyjnego pola magnetycznego niskich częstotliwości (PPMNCz), która jest możliwa do prowadzenia we własnym domu dzięki aparatom takim jak te prezentowane na stronie www.biomag.pl.

Na czym polega działanie urządzeń do rehabilitacji PPMNCz? Pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości cechuje się szeroką gamą działań na poziomie komórkowym, przez co usprawnia ich funkcjonowanie. Ponadto, co niezwykle istotne dla pacjentów z bolesnością stawów, PPMNCz poprzez działanie na włókna nerwowych co ma działanie analgetyczne i znacząco zmniejsza uciążliwe bóle w stawach. Dodatkowo uruchamia mechanizmy pobudzające wytwarzanie endorfin, zmniejszanie obrzęków i stanów zapalnych, co znacznie zwiększa komfort życia pacjenta i usprawnia ruchowo. Na poziomie komórkowym, PPMNCz indukując słabe prądy elektryczne zwiększą przepuszczalność błony komórkowej, dzięki czemu usprawnia wydalanie kwaśnych produktów metabolicznych z komórki oraz wzrasta przenikanie substancji odżywczych i tlenu do komórki. W połączeniu z rozszerzeniem naczyń krwionośnych, powoduje to dostarczenie elementów niezbędnych dla regeneracji tkanki, co w aspekcie chorób stawów jest niezwykle istotne. Oprócz dostarczania substancji niezbędnych do regeneracji, PPMNCz zwiększa również wydzielanie proteoglikanów, które są składnikiem budulcowym mazi stawowej odpowiedzialnej za chronienie chrząstki przed uszkodzeniami. Poza pozytywnym wpływem na gojenie, PPMNCz poprzez zwiększony przepływ krwi przez tkanki, zapobiega powstawaniu obrzęków. W efekcie powyższych działań oraz suplemnetacji odpowiednimi preparatami możliwe jest odbudowanie uszkodzonych powierzchni stawowych.

PPMNCz za pomocą tych samych aparatów może być stosowane również w innych chorobach naszego ciała. Na przykład wykazuje dużą skuteczność rehabilitacji choroby niedokrwiennej kończyn dolnych, chorobach płuc, regeneracji po udarach czy zawałach, leczeniu stopy cukrzycowej i wielu innych. Ostatnie badania wskazują że PPMNCz także spowalnia rozwój takich chorób jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona i choroba Altzhimera.

Rehabilitacja za pomocą pulsacyjnego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości, stosowana w wielu ośrodkach specjalizujących się w leczeniu bólu stawów może być obecnie stosowana także w domu. Codzienne sesje mogą okazać się zbawieniem dla cierpiących pacjentów, dlatego warto rozważyć poddanie się takiej terapii.


Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24