Chlorprothixen ulotka, dawkowanie, działanie, cena, opinie, apteka, sklep

Dziś jest:Czwartek, 27 listopada 2014, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Encyklopedia leków

Wybierz literę na jaką rozpoczyna się nazwa leku:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Encyklopedia leków

Chlorprothixen


Opis leku:

Lek wykazuje działanie przeciwpsychotyczne, uspokajające i znoszące lęk. Lek wpływa na poprawę nastroju, działa słabo przeciwdepresyjnie. Wykazuje również działanie znoszące nudności, wymioty.

Zastosowanie leku:

Lek stosowany jest w leczeniu stanów pobudzenia i agresji, towarzyszących psychozom --- w chorobach psychicznych, w leczeniu stanów nadmiernej pobudliwości, stanów niepokoju i bezsenności, towarzyszących zaburzeniom nerwicowym, w leczeniu odwykowym narkomanów i alkoholików. Znalazł również zastosowanie w leczeniu alergicznych odczynów skórnych, wymiotów i nudności oraz zaburzeń zachowania i emocjonalnych u dzieci.

Sposób przyjmowania leku:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Lek stosowany jest w różnych dawkach, z różną częstotliwością w zależności od stanu chorego i okresu leczenia. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Poinformuj lekarza:

O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na lek. O tym, że chorujesz na jaskrę, padaczkę, przerost gruczołu krokowego, na chorobę wieńcową. O tym, że stwierdzono u Ciebie zaburzenia czynności nerek, niewydolność krążenia oraz zaburzenia krążenia mózgowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Nie stosuj jednocześnie:

Niepożądane skutki:

Zawroty i bóle głowy, uczucie osłabienia i zmęczenia, niepokój, bezsenność, majaczenie, spowolnienie ruchowe. Uczucie suchości w jamie ustnej, gardle i nosie. Zaburzenia rytmu serca, zaburzenia widzenia, obniżenie ciśnienia tętniczego (głównie przy zmianie pozycji ciała) przyspieszenie akcji serca, wzmożone pragnienie i pocenie się. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Inne możliwe skutki uboczne:

Ból gardła, osłabienie i gorączkę, żółtaczkę - należy wówczas przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. Reakcje uczuleniowe na skórze, zaburzenia w oddawaniu moczu, zaburzenia miesiączkowania i impotencję. Po dłuższym stosowaniu zmiany we krwi

Postacie występowania leku:

tabletki powlekane

Nazwa międzynarodowa:

CHLORPROTHIXENI HYDROCHLORIDUM

Inne informacje:

Nie wolno spożywać alkoholu w okresie zażywania leku. W czasie przyjmowania leku nie prowadź samochodu oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.

Cena:

brak informacji

Uwaga! Wszystkie komentarze o kupnie bądź sprzedaży leków będą usuwane.
Zapraszamy www.ogloszenia.ilekarze.pl

Dodaj komentarz lub opinię


Swoje pytanie odnośnie leku możesz zadać również w naszym FORUM w dziale Leki. Farmaceuci i lekarze postarają się rozwiać Twoje wątpliwości. Zapraszamy do rejestracji i użytkowania.


CAPTCHA Przepisz kod z obrazka:


» Dodaj opinię lub komentarz

» Opinie i komentarze (19)

AutorWypowiedź


Gość

2009-01-22 14:12:20

czy lek powoduje wzrost wagi ciała?


Gość

2009-02-19 14:10:24

do jakiej choroby jest najczęściej stosowany?


Gość

2009-02-28 15:35:42

czy jest to lek na schizofremie


Gość

2009-03-22 14:32:02

Czy jest wskazanie stosowanie chlorprothixenu dla dziecka z zespołem aspergera.


Gość

2009-04-05 21:55:54

jaka dawka przypada na dorosla osobe na dzień? przy chorobie alkocholika


Gość

2009-05-21 09:43:34

a jak ktoś weźmie 2 a nie jedną .. to co się stanie ...


Gość

2009-05-22 21:23:25

czy można spożywać alkohol w symbolicznym wymiarze 25 mg ?


Gość

2009-05-24 08:39:49

Jestem osobą uzależnioną od alkoholu i osobiścier nie polecam tego leku,gdyż po zażyciu pewnej dawki miałem uczucie podobne do spożycia alkoholy o którym pragne zapomnieć,owszem byłem spokojny ,ale bycie rośliną ?,to nie o to chodzi.


Gość

2009-05-24 08:40:34

Jestem osobą uzależnioną od alkoholu i osobiścier nie polecam tego leku,gdyż po zażyciu pewnej dawki miałem uczucie podobne do spożycia alkoholy o którym pragne zapomnieć,owszem byłem spokojny ,ale bycie rośliną ?,to nie o to chodzi.


Gość

2009-05-25 19:22:57

am silną depresję i stany lękowe. Pierwszy lekasz zapisał mnie lorafen -1tabl. dziennie,a le kuzynka -młody stażysta psychiatrii zapisała mi chlorprothixen.Czy można brać obydwa leki jednocześnie. Kuzynka zaleciła mi ten drugi lek,gdyż lorafen ponoć uzależnia.Co jest lepsze lorafen czy zomiren ?


Gość

2009-05-31 13:20:01

pewnie ze mozna pic nic sie nie stanie. Mozna i 5 tabletek wziąć i więcej)


Gość

2009-06-09 19:16:48

ja uzywam tego leku ponieważ niweluje leki i wzmaga dzialanie leku nasennego


Gość

2011-01-25 22:26:39

biorę chlorprothixen 50 przed snem, wówczas bardziej wyluzowany i bez nerwów zasypiam.


Gość

2012-10-23 19:38:48

spokojnie ja biorę nawet 100 mg i nic się nie dzieje a raz wziełam 10 tab po 50 mg i nic mi się nie stało byłam jedynie przez jeden dzień lekko ospała, piję przy tym piwo 1 dziennie i jest okey, a żeby porządnie się wyspać biorę dodatkowo zolpic 10 mg i śpię spokojnie przez 8 godz


Gość

2012-10-24 22:29:00

JA BIORĘ LEK CODZIENNIE WIECZOREM 3 TABLETKI I SEN MAM DOBRY A JAK WEZMĘ W DZIEŃ 1 TABLETKĘ TO SIĘ CZUJE JAK PO ALKOHOLU TAK WIĘC RADZĘ BRAĆ NA NOC BARDZO MI TEN LEK POMÓGŁ


Gość

2013-01-28 13:07:55

97ZX8T doxmhqywsxhy


Gość

2013-06-09 00:49:55

Ja go bralem kiedyś na sen, i z tego co pamiętam to strasznie zamulał i człowiek robił sie jak zombiee ale fakt faktem lepiej sie zasypiało.Ciekawe jak by to w dzień działało . Pewnie nie bardzo


Gość

2013-08-20 16:26:37

Biorę ten lek już kilka lat. Trochę zamula, ale śpi się po nim bardzo dobrze, tylko długo. J śpię 10-12 godzin.


Gość

2013-11-13 20:21:40

Przedawkowałam ten lek, było ze mna bardzo zle. Bardzo uzależnia lepiej na ten lek uwazac!!!!!!!!!

Portal iLekarze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Powyższe komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta


Azariasz: mam pytanie czy z niedomykaniem sie zastawek serca można pracować jeśli w rodzinie nie ma nikogo chorego na serce itp oraz do ostatniego badania kontrolnego wcześniejsze badania wychodziły dobrze?i czy można to leczyć?
alicjja: Witam Od czterech miesięcy mam lekarstwo w zębie w dolnej siódemce. Dzisiaj miałam umówioną wizytę u swojego lekarza stomatologa. Na ostatniej wizycie plombował mi górną dwójkę która się ukruszyła zaraz na drugi dzień.Wyglądała bardzo podobnie jak wtedy gdy się ukruszyła pierwszy raz tylko trochę w mniejszym stopniu. Na tej wizycie dzisiejszej powiedziałam o tym lekarzowi a on stwierdził, że to nie plomba się ukruszyła tylko szkliwo jest takie nierówne i chciał mi go zeszlifować, twierdził też, że w tym miejscu nie było plomby. Ja dobrze pamiętałam gdzie ząb był wyraźnie ukruszony, że było prawie tak samo jak za pierwszym razem tylko w mniejszym stopniu, mało tego wtedy jak mi plombował tego zęba to sam powiedział, że zeszlifuje go bo on ma nierówne brzegi. Ubytek był na całej linii końcówki tego zęba była taka czarna kreska i z lewej strony ząb był ukruszony. Na drugi dzień po plombowaniu było prawie tak samo też ukruszone po tej samej stronie. Mówiłam mu, że może przyczyną jest to,że jak byłam wtedy na wiz
alicjja: hej
alicjja: Witam
alicjja: cześć
alicjja: Witam Od czterech miesięcy mam lekarstwo w zębie w dolnej siódemce. Dzisiaj miałam umówioną wizytę u swojego lekarza stomatologa. Na ostatniej wizycie plombował mi górną dwójkę która się ukruszyła zaraz na drugi dzień.Wyglądała bardzo podobnie jak wtedy gdy się ukruszyła pierwszy raz tylko trochę w mniejszym stopniu. Na tej wizycie dzisiejszej powiedziałam o tym lekarzowi a on stwierdził, że to nie plomba się ukruszyła tylko szkliwo jest takie nierówne i chciał mi go zeszlifować, twierdził też, że w tym miejscu nie było plomby. Ja dobrze pamiętałam gdzie ząb był wyraźnie ukruszony, że było prawie tak samo jak za pierwszym razem tylko w mniejszym stopniu, mało tego wtedy jak mi plombował tego zęba to sam powiedział, że zeszlifuje go bo on ma nierówne brzegi. Ubytek był na całej linii końcówki tego zęba była taka czarna kreska i z lewej strony ząb był ukruszony. Na drugi dzień po plombowaniu było prawie tak samo też ukruszone po tej samej stronie. Mówiłam mu, że może przyczyną jest to,że jak byłam wtedy na wizycie to był czwarty dzień miesiączki, powiedziałam mu także, że może też dlatego, że w trakcie plombowania czy tam szlifowania musiał przerywać bo złąpał mnie kaszel. On mimo wszystko twierdził, że po tej stronie nie było plomby i chciał mi zeszlifować tą drugą część zęba żeby wyrównać więc rozumiałam, że automatycznie ząb będzie krótszy. Kiedy próbowałam mu to wytłumaczyć Pan doktor oburzony stwierdził że podważam jego opinię i zaproponował, że może będę się leczyć u innego lekarza w tej przychodni jednocześnie proponując i wymieniając nazwiska tych lekarzy. Kiedy ja powiedziałam, że nie zamierzam bo mu ufam i że nie chcę innego lekarza odpowiedział, że mu nie ufam powtórzył kilka razy i że nie wie czy wiem ale ma prawo odmówić leczenia pacjentce i właśnie to zrobi po czym wstał i wpisał w moją kartę nie wiem co a także powiedział mi żebym poszła do innego lekarza. Próbowałam go przepraszać, błagałam żeby mnie dalej leczył, że mu ufam tylko że chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie,że już nic nie powiem żeby robił co uważa a on wręcz agresywnie kazał mi wyjść z gabinetu odmawiając dalszego leczenia. Gdy wspomniałam mu, że mam lekarstwo w zębie i chyba odpowiada za moje zęby i prosiłam by mi skończył tego zęba to wyprosił mnie z gabinetu wołając następną pacjentkę. Wizyta trwała może 10 minut gdzie ja byłam punktualnie o 17-tej i dziwne że na korytarzu już czekała pacjentka której jak wchodziłam nie było. Powiedział mi do widzenia uprzednio mówiąc rejestratorce żeby mi poleciła lub zapisała do innego lekarza bo on mnie już leczył nie będzie. Spojrzał na mnie, powiedział do widzenia i sobie poszedł. Pomóżcie mi błagam Was bo nie wiem co mam zrobić czy to tak zostawić i olać, znaleźć sobie innego lekarza czy nie dać się i walczyć żeby leczył mnie dalej. Czy lekarz ma prawo odmówić pacjentce leczenia? Przecież chyba pacjent też ma prawo wybrać sobie lekarza. On na prawdę zawsze był bardzo miły, jest bardzo wyczulony na ból pacjenta, ma wyjątkową zdolność empatii a to się rzadko zdarza u lekarzy stomatologów. Przedtem panicznie się bałam chodzić do dentysty a od kiedy do niego trafiłam to szłam jak do salonu kosmetycznego na jakiś zabieg z przyjemnością. Do tej pory byłam z niego bardzo zadowolona, zawsze poświęcał mi dużo czasu, robił wszystko żebym była zadowolona a ja też starałam się stosować do jego zaleceń. Na prawdę nie wiem co mu się stało może faktycznie go czymś uraziłam. A ja jak się do kogoś przyzwyczaję to ciężko jest mi się odzwyczaić, nie lubię zmian, chodzi o to, że Pan doktor zna moje zęby, powiedział mi co zrobi w tym czy w tamtym zębie a mnie czeka jeszcze długie leczenie a w tym momencie zostałam bez dentysty. Chyba bez sensu żebym przepisywała się do lekarzy których nie znam i którzy nie znają moich zębów i zaczynała wszystko od początku nie wiedząc co mnie czeka. Ja nie chcę. Co mam zrobić? Jestem totalnie rozbita i bezsilna. Błagam pomóżcie mi!


Szukaj w serwisie:

Twoja wyszukiwarka

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2014

Content