Humulin U ulotka, dawkowanie, działanie, cena, opinie, apteka, sklep

Dziś jest:Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, Imieniny: Bogdana, Borysa

Encyklopedia leków

Humulin U


Opis leku:

Insulina jest hormonem wydzielanym przez komórki beta wysp trzustki i powoduje obniżenie poziomu glukozy we krwi.

Zastosowanie leku:

W cukrzycy typu I, czyli insulinozależnej, nazywanej także cukrzycą typu młodzieńczego. W cukrzycy typu II, gdy nie wystarcza już dieta i doustne leki przeciwcukrzycowe. Przejściowo w cukrzycy typu II, leczonej doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi, gdy wystąpią powikłania cukrzycy, np. zgorzel stopy, kwasica lub gdy inne choroby nasilą istniejącą cukrzycę.

Sposób przyjmowania leku:

Dawkę insuliny i częstotliwość podawania leku ustala lekarz w oparciu o indywidualne zapotrzebowanie chorego, zależnie od poziomu glukozy we krwi i w moczu, ogólnego stanu chorego i stosowanej diety. Insulinę podaje się najczęściej podskórnie, przed posiłkiem lub między posiłkami. Należy często zmieniać miejsca wstrzyknięcia. Ze względu na okres działania wyróżnia się insuliny krótko działające, insuliny o średnio długim okresie działania i insuliny długo działające. Insulinę należy przed użyciem delikatnie i dokładnie wymieszać. Niektóre insuliny o przedłużonym działaniu mogą być mieszane z odpowiednimi insulinami krótko działającymi. W razie mieszania insuliny długo działającej z krótko działającą, tę ostatnią należy nabrać do strzykawki w pierwszej kolejności. Insulina ma ograniczoną ważność. Na każdym opakowaniu zaznaczona jest data ważności. Insulinę należy przechowywać w temperaturze od 2 do 8 stopni C. -- najlepiej w lodówce, na dolnej półce. Insulinę należy chronić przed wysoką temperaturą i działaniem promieni słonecznych. Nie wolno też dopuszczać do jej zamrożenia. Fiolkę, z której zaczęto pobierać insulinę, można przechowywać w temperaturze pokojowej (maksymalnie do 25 stopni C) przez okres jednego miesiąca. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Poinformuj lekarza:

Powiadom lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Nie stosuj jednocześnie:

Alkoholu.

Niepożądane skutki:

Hipoglikemia (znaczne obniżenie poziomu cukru we krwi), która występuje w przypadku przedawkowania insuliny, przy niezachowaniu odpowiedniej diety, w wyniku nadmiernej pracy lub przy intensywnych ćwiczeniach fizycznych oraz w chorobach, których przebieg zwązany jest z wymiotami lub biegunką. W rzadkich przypadkach może wystąpić też pokrzywka uogólniona lub pokrzywka w miejscu wstrzyknięcia. W przypadkach gdy nie zmienia się miejsc wstrzyknięć i używa się insulin nieoczyszczonych może wystąpić zanik tkanki tłuszczowej w miejscu wstrzyknięcia.

Inne możliwe skutki uboczne:

Postacie występowania leku:

zawiesina do wstrzykiwań

Nazwa międzynarodowa:

INSULIN

Inne informacje:

Nie zmieniaj ustalonej dawki insuliny i nie przerywaj leczenia bez wiedzy lekarza! W przypadku wystąpienia hipoglikemii -- objawiającej się nadmiernym poceniem się, nadpobudliwością nerwową, drżeniem, ogólnym osłabieniem -- zjedz kostkę cukru, wypij osłodzony sok lub inny słodki napój i zgłoś się do Twojego lekarza. Zawsze w wyznaczonych terminach wykonuj badania laboratoryjne, przede wszystkim oznaczenia poziomu cukru we krwi i moczu. Przestrzegaj zaleconej diety. W czasie zażywania leku przestrzegaj regularnego spożywania posiłków. Nie spożycie przez dłuższy czas posiłku w połączeniu z przyjęciem leku może doprowadzic do zbyt niskiego poziomu cukru we krwi. Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Cena:

brak informacji

Uwaga! Wszystkie komentarze o kupnie bądź sprzedaży leków będą usuwane.
Zapraszamy www.ogloszenia.ilekarze.pl

Dodaj komentarz lub opinię


Swoje pytanie odnośnie leku możesz zadać również w naszym FORUM w dziale Leki. Farmaceuci i lekarze postarają się rozwiać Twoje wątpliwości. Zapraszamy do rejestracji i użytkowania.

» Dodaj opinię lub komentarz

» Opinie i komentarze (0)


Portal iLekarze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Powyższe komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta


: Oferuję leki przeciwpasożytnicze na tasiemce, przywry, motylice, glisty.

- Prazykwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide 600mg od 2.5 zł/tabletka

- Yomesan Niklozamid Niclosamide Devermin Radeverm Teniarene Trédémine 500mg od 2 zł/tabletka

Leki są w oryginalnym opakowaniu, sprzedaję połowę czyli 50 tabletek, po odsypaniu reszty dla siebie.

Termin ważności do 2 lat.

Doliczam 20 zł za lotniczą wysyłkę rejestrowaną z Tajlandii lub w przypadku wysyłki z Polski 20 zł za pobraniową.

Oczywiście, mogę też wysłać nierozpieczętowane opakowanie 100 tabletek czy dowolnie mniejszą ilość, cena zależy od ilości.

Jan Krongboon

massagewarsaw@gmail.com
www.facebook.com/kurs.tajski
: świńska tarczyca suplement diety Thyroid TR Thiroyd NDT tajski

Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna "świnka" jest zdrowa, skuteczna i tania.

Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa.

Również mam suplement Thyroid TR (bez laktozy i glutenu), 1000 tabletek po 60 mg, za 250 zł, włącza to koszt wysyłki rejestrowanej z Tajlandii. Mogę też go wysłać z Polski, ale za 350 zł.

Proszę przekaż znajomym.

dziekuję z góry

Jan Krongboon
massagewarsaw@gmail.com
https://www.facebook.com/kurs.tajski
www.massagethai.info

I am sending from Thailand boxes 1000 tablets 60mg, includes registered airmail to any country:

Thiroyd $60

Thyroid TR $80 (no lactose or gluten)

Payment by paypal or transfer Barclays Bank in the UK.

Post takes 10-14 days.
Matjakowski: Jak najszybciej do ginekologa, przypuszczam że będziesz stosować tabletki antykoncepcyjne
Joseph: do stosunku mozna stosować maść Elocom?
fanatyk110: czy jak biore Augmetin atybiotyk to jak wypije alkohol to coś mi się stanie ?
fanatyk110: czy jak biore Augmetin atybiotyk to jak wypije alkohol to coś mi się stanie ?


Szukaj w serwisie:

Twoja wyszukiwarka

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2020

Content