Antybiotyk wywołał pokrzywkę? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Antybiotyk wywołał pokrzywkę?

Pytanie dotyczy: pokrzywka, antybiotyk


Witam

Od ok 3 miesięcy borykam się z problemem pokrzywki. Zaczęło się od bólu gardła. Lekarz domowa rozpoznała zaczątki anginy i przepisała mi 12 tabletek Duomoxu. Lek mi nie pomógł i gardło bolało dalej. Poszedłem do pracy i mnie wysypało całego. Były to swędzące plamy bąble. Lekarz stwierdził pokrzywkę, dał mi zastrzyki + telfax 180mg tabletki. Następnie udałem się do Dermatologa, który stwierdził uczulenie na salicylany i kazał mi się zastosować do diety aspirynowej + flonidan 1 tabl dziennie. Pokrzywka na razie nie wyszła lecz zaczęły swędzieć mnie palce u nóg, wyskoczyły czerwone krosty swędzące. Jak tylko stopa mi się spoci czy też z zimna wejdę do ciepłego zaczyna mnie swędzieć + bolą palce i puchną od tych krost. Jak by tego było mało w buzi pojawiają mi się piekące afty/pleśniawki na dziąsłach. Prosiłbym o jakąś radę, może jakieś konkretne badania powinienem zrobic?

Za odpowiedź góry dziękuję
Pozdrawiam Radek

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Trudno w takim przypadku doradzać na odległość. Myślę, że wysypka na ciele była reakcją na antybiotyk. Trzeba sprawdzić gardło, czy angina została wyleczona.

Zrobiłabym też badanie krwi: OB i CRP. Są to wskaźniki stanu zapanego w organizmie. Afty pojawiają się w stanach osłabienia.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25