Atopowe zapalenie skóry - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Atopowe zapalenie skóry

Witam. Od kilku tygodni zmagam się z okropnymi reakcjami alergicznymi. Mam atopowe zapalenie skóry, w dzieciństwie chorowałam na skazę białkową. W ostatnim czasie miałam problem z powiekami- były zaczerwienione, spuchnięte i swędzące. Po konsultacji z dermatologiem dostałam maść sterydową i dodatkowo taką, która miała zapobiec nawrotom. Można powiedzieć, że ta przypadłość minęła, jednak nie jest rewelacyjnie. Dodatkowo pojawiło się też u mnie uczulenie na ramionach i rękach- czerwone, swędzące plamy z licznymi krostami; oraz wokół ust- zaczerwienienie, pieczenie, łuszcząca się skóra oraz uczucie dużego napięcia skóry na ustach. Nie wiem czym to wszystko może być spowodowane. Dbam o to, żeby skóra była nawilżona, stosuje kosmetyki dedykowane skórze alergicznej i atopowej, nie zmieniałam w ostatnim czasie żadnych kosmetyków i nie zażywałam żadnych leków.. Czy może to być spowodowane skazą białkową? Odstawiłam produkty, które kiedyś mnie uczulały i nadal nic.. Co mogę zrobić, by te objawy minęły? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Trzeba wykryć przyczynę albo przyczyny występowania alergii. Dobrze by było wykonać testy alergiczne na alergeny pokarmowe, wziewne i kontaktowe.

Jest prosta zasada: dopóki pacjent styka się z tym, na co jest uczulony, dopóty występują u niego zmiany uczuleniowe. Musi Pani po prostu wyśledzić to co Panią uczula i unikać kontaktu z tymi substancjami.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38