Augmentin, Dalacin i Biofuroksym - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Augmentin, Dalacin i Biofuroksym

Na "anginę" choruję już prawie 6 tyg.
Najpierw brałam augmentin, tydz. było w miarę w porządku, po tyg przerwy brałam dalacin, później 2 tyg przerwy, aż w końcu dostałam biofuroksym- 2x dziennie- w sumie 10 zastrzyków, 1.5g.
Miałam robiony wymaz z gardła (2 tyg. po antybiotyku), który niczego nie wykrył jak i badania krwi, w których crp wynosiło 44 oraz niski poziom płytek krwi.

Wczoraj skończyłam brać zastrzyki i byłam na kontroli u lekarza, który nie przepisał już niczego więcej, zlecił jednak powtórzenie badań krwi. Węzły chłonne po prawej stronie szyi znacznie się zmniejszyły, jednak po lewej nie do końca, ponieważ na migdale nadal pozostały białe ślady. Nie są one jednak na wierzchu ale jakby w środku migdała i tylko lekko prześwitują. Pani doktor( z długoletnim stażem) stwierdziła, że jeszcze czegoś takiego nie widziała i określiła to jakby "liszajem".
Za prawym migdałem również mam białe plamy.
Obawiam się, że za tydzień lub dwa choroba znowu wróci, tak jak było to poprzednio i dalej będzie ciągnąć się tygodniami. Czy rzeczywiście musi to być angina? Nie miałam żadnych innych objawów oprócz gorączki, która zniknęła już po pierwszym dniu brania antybiotyku, ogromnych węzłów chłonnych na szyi, powiększonych migdałów i bólu gardła. Czy nawroty choroby spowodowane są jej niedoleczeniem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

A jaka jest morfologia krwi. !!!!!!!!!!. Przeslij.

dr med. Świerczyński.
specj. Laryngolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22