Badanie elektroencefalograficzne - Nootropil, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Badanie elektroencefalograficzne

Pytanie dotyczy: Nootropil


Proszę o ocenę wyniku badania eeg u siedmioletniej dziewczynki.Opis badania: Dominuje w zapisie czynność podstawowa szybka z niewielką domieszką alfa 8-10Hz o ampl. do 70mW. W odprowadzeniach potylicznych liczne, o ampl. do150mW fale ostre, mniej liczne i o niższej amplitudzie w odprowadzeniach skroniowych i ciemieniowych. Hiperwentylacja bez wpływu na zapis.
Leczenie : Neotropil

Teraz krótko o dziecku.Mała jest u nas w rodzinie zastępczej.Trafiła do nas gdy miała 2 lata. W miarę upływu czasu zauważaliśmy liczne problemy w rozwoju dziecka i dlatego korzystamy z pomocy logopedy oraz dziecko uczestniczy w zajęciach terapeutycznych (Metoda dobrego startu), chodzi do pierwszej klasy integracyjnej.

Z tego co udało mi się dowiedzieć odnośnie wcześniejszej sytuacji dziecka a może być istotne - matka dziewczynki w dzieciństwie miała wypadek, który spowodowało trwałe uszkodzenia neurologiczne.W czasie ciąży przyjmowała leki psychotropowe (nie wiem jakie), piła alkohol.Do szpitala przed porodem trafiła po pobiciu. Dziecko urodziło się z wykorzystaniem próżnociągu.

Ośmielam się prosić o interpretację wyniku badania i ewentualnie radę czy coś jeszcze możemy zrobić by Mała miała szansę na jak najlepszy rozwój.
Z wyrazami szacunku J. M.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Jolanto,

Pełny opis badania EEG powinien zawierać wnioski wynikające z obejrzenia pełni zapisu badania przez elektroencefalografistę. Przytoczony opis jest uproszczeniem ograniczającym możliwość decyzji leczniczych. W mojej interpretacji wynik wydaje się być nieprawidłowy.
Jestem zdania, że dziecko nie powinno stosować Piracetamu jakim jest lek Nootropil, a zbliżony do niego chemicznie - Levetiracetam dostępny, na zlecenie specjalisty, w naszych aptekach pod nazwą Keppra. Dziewczynkę powinien zbadać psycholog, należy wykonać badanie TK głowy i ze wszystkimi wynikami zgłosić się na konsultację do neurologa dziecięcego.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27