Badanie elektroencefalograficzne - Nootropil, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 26 października 2021, Imieniny: Ewarysta, Lucjana
Porady Eksperta

Badanie elektroencefalograficzne

Pytanie dotyczy: Nootropil


Proszę o ocenę wyniku badania eeg u siedmioletniej dziewczynki.Opis badania: Dominuje w zapisie czynność podstawowa szybka z niewielką domieszką alfa 8-10Hz o ampl. do 70mW. W odprowadzeniach potylicznych liczne, o ampl. do150mW fale ostre, mniej liczne i o niższej amplitudzie w odprowadzeniach skroniowych i ciemieniowych. Hiperwentylacja bez wpływu na zapis.
Leczenie : Neotropil

Teraz krótko o dziecku.Mała jest u nas w rodzinie zastępczej.Trafiła do nas gdy miała 2 lata. W miarę upływu czasu zauważaliśmy liczne problemy w rozwoju dziecka i dlatego korzystamy z pomocy logopedy oraz dziecko uczestniczy w zajęciach terapeutycznych (Metoda dobrego startu), chodzi do pierwszej klasy integracyjnej.

Z tego co udało mi się dowiedzieć odnośnie wcześniejszej sytuacji dziecka a może być istotne - matka dziewczynki w dzieciństwie miała wypadek, który spowodowało trwałe uszkodzenia neurologiczne.W czasie ciąży przyjmowała leki psychotropowe (nie wiem jakie), piła alkohol.Do szpitala przed porodem trafiła po pobiciu. Dziecko urodziło się z wykorzystaniem próżnociągu.

Ośmielam się prosić o interpretację wyniku badania i ewentualnie radę czy coś jeszcze możemy zrobić by Mała miała szansę na jak najlepszy rozwój.
Z wyrazami szacunku J. M.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Jolanto,

Pełny opis badania EEG powinien zawierać wnioski wynikające z obejrzenia pełni zapisu badania przez elektroencefalografistę. Przytoczony opis jest uproszczeniem ograniczającym możliwość decyzji leczniczych. W mojej interpretacji wynik wydaje się być nieprawidłowy.
Jestem zdania, że dziecko nie powinno stosować Piracetamu jakim jest lek Nootropil, a zbliżony do niego chemicznie - Levetiracetam dostępny, na zlecenie specjalisty, w naszych aptekach pod nazwą Keppra. Dziewczynkę powinien zbadać psycholog, należy wykonać badanie TK głowy i ze wszystkimi wynikami zgłosić się na konsultację do neurologa dziecięcego.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-25 09:57