Biały nalot na języku i antybiotyk - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Biały nalot na języku i antybiotyk

Pytanie dotyczy: jezyk, nalot


Witam

Szukałem w bazie podobnych pytań, które znalazłem, jednakże w moim przypadku zaobserwowałem ciekawy wpływ jednego antybiotyku na wygląd języka, który może być dużą wskazówką, ale o tym w opisie.

Odkąd pamiętam, mój język posiada biały nalot, który staram się usuwać przyrządem do czyszczenia języka, jednakże jest to mało skuteczne, gdyż nalot wraca po bardzo krótkim czasie. Wraz z nalotem oczywiście występuje zjawisko nieświeżego oddechu, w szczególności rano, ale również w ciągu dnia. Dosyć często opisywany problem.

Ostatnio jednak, przy okazji jakiejś infekcji gardła lekarz zapisał mi antybiotyk Amotaks 1g. Moje zdziwienie i ekscytacja były ogromne, kiedy już na drugi dzień stwierdziłem, że mój język wygląda wspaniale, wręcz wzorcowo. Zniknął też problem nieświeżego oddechu. Trwało to kilka dni, dokładnie tyle, ile brałem antybiotyk. Nie wybrałem całego opakowania, i po dwóch tygodniach, kiedy język znów wyglądał fatalnie, postanowiłem wybrać 4 tabletki, które zostały z opakowania. Efekt taki sam jak za pierwszym razem, problem zniknął. Niestety, tabletki szybko się skończyły i sytuacja wróciła do punktu wyjścia, czyli wciąż borykam się z tym samym problemem.

Co należy zrobić w takiej sytuacji? Nie mogę przecież ciągle brać antybiotyku, a nic innego jeszcze nigdy nie zadziałało.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Absolutnym błędem jest czyszczenie jezyka !!!!!!!!!!!. Zdziera Pan ochronna warstwę śluzową zawierajacą ochronę przed grzybami i bakteriami. Czyszczenie języka szczoteczką to pogaństwo.[ Tu mówię o atawistycznych nawykach]. A wogóle,trzeba zrobić WYMAZ Z JĘZYKA. [BAKTERIE I GRZYBY]. Sprawdzic kieszonki zebowe oraz migdałki. Oraz koniecznie wykluczyć HELIKOBAKTER w błonie śluzowej żoładka !!. Czesto chory język = chory przewód pokarmowy.

dr med. Z.Świerczyński. spec.
Laryngolog, ordynator Oddziału.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22