Blizna na mojej nodze - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Blizna na mojej nodze

Pytanie dotyczy: naczyniak, blizna


Dzień dobry.
Zgłaszam się do Pani z pytaniem na które ciężko jest mi otrzymać odpowiedź w Anglii, ponieważ tu mieszkam. Posiadam na lewej nodze od urodzenia bliznę, która razem ze mną powiększa się, około 2 lat temu w Polsce pewien lekarz prześwietlił mi ją. Zauważyłem wówczas że napęczniała, coś jak guz. Po prześwietleniu dowiedziałem się że wszytko jest dobrze i nie mam powodów do zmartwień, poradzono mi abym spotkał się z pewnym specjalista we Wrocławiu który mógłby mi coś więcej o tym powiedzieć Ponieważ czas na to nie pozwalał nie skontaktowałem się z tym lekarzem.
Ale o 3 miesięcy temu na tejże bliźnie pojawiło się coś wyglądające na krwiak. Nie duże ok 2 mm średnicy. Udałem się z tym do lekarza w Anglii który chciał mi to wyciąć, ale z racji blizny i obawy przed krwawieniem, zaniechał prób i skierował mnie do specjalisty. Ten jednak stwierdził że wszystko jest w porządku i nie mam się czego obawiać. Nie przeprowadził żadnych badań, prześwietleń, rzucił tylko okiem i na tym się to skończyło. Wyjaśnił mi że ciśnienie krwi pod skóra jest duże, a ponieważ znamię się powiększyło jak rosłem to i ciśnienie również, wiec organizm musiał znaleźć sposób aby je zmniejszyć wiec dlatego tak krew mi leci.
Szkopuł w tym, że z tego "krwiaczka" już dwa razy leciała mi krew. I to dość spora jej ilość, gdyż za każdym razem, mam zalana całą nogawkę i skarpetkę. Ten krwiak powiększa się, zmniejsza się, narasta skórą itp. Ostatnio stałem się nadwrażliwy z jego powodu i wydaje mi się że noga wokół mojej blizny boli mnie, czuje ucisk.
Nie wiem co robić, nie wierzę w to, że jest to normalna kolej rzeczy, a tym bardziej nie chcę aby tak krew leciała mi kiedy jej się to podoba, w najbardziej nieprzewidzianych dla mnie sytuacjach. Nie chce również przylecieć do Polski aby się dowiedzieć tego samego, dlatego też zgłosiłem się z tym do Pani.
Czy nie można tego krwiaka usunąć, wyciąć?
Załączam zdjęcie,może pomoże.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Zmiana na zdjęciu ma charakter naczyniaka. Naczyniak to wrodzona zmiana skórna składająca się z nadmiernej ilości rozszerzonych naczyń krwionośnych. Krwawienie miejscowe jest częstym powikłaniem nieleczonych naczyniaków. Leczenie nie jest łatwe. Stosuje się różne metody: zamrażanie, leczenie laserem.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25