Ból zatok - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Ból zatok

Pytanie dotyczy: zatoki, ból


Witam
Mam dosyć śmieszny problem. Wczoraj podczas wydmuchiwania nosa, zaśmiałam się i zassałam kawałek chusteczki higienicznej (wielki na około 1 cm2) do nosa. Myślę, że w końcu to wysmarkam, ale pojawił się później silny ból zatok i głowy. Strasznie boli mnie całe czoło i wyżej. Ból nasila się przy ruchach i pochylaniu. Wzięłam Ibuprom Zatoki, ale ból tylko lekko osłabł.
I teraz moje pytanie: Czy ten ból jest wywołany tą nieszczęsną chusteczką? Czy jest to groźne czy ona sama wyleci podczas smarkania? Czy mam się martwić czy to jedynie moje fobie?
Co do bólu głowy to się zastanawiam czy to nie jest może objaw początku przeziębienia (jest mi zimno i boli mnie gardło) czy może kolejny objaw alergii na pyłki, na którą od dawna choruję. W czwartek mam umówioną wizytę u alergologa, więc mogę się skonsultować
Przepraszam za tak idiotyczną sprawę, ale chciałabym wiedzieć i się uspokoić.
Z góry dziękuje za pomoc

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

SPRAWA NIE JEST IDIOTYCZNA. TO NIE CHUSTECZKA JEST POWODEM [ CHOCIAZ LARYNGOLOG POWINIEN ZAJRZEC DO NOSA], TYLKO ZATKANIE UJŚC NATURALNYCH PRZEZ OBRZĘK ZAPALNY. Alergię, jeżeli zostanie potwierdzona, trzeba leczyć SYSTEMATYCZNIE. Może sie okazać,że ma Pani PRZEWLEKŁY NIEŻYT NOSOWO-ZATOKOWY na tle alergicznym lub eozynofilowym. Gdyby nie pomogła kuracja alergologa to nalezy zrobić TOMOGRAFIE zatok. Ja jestem laryngologiem, mieszkam w Bielsku-Białej. mój. nr kom. 503 38 74 73. jezeli nie bedzie poprawy prosze dzwonić.

dr med. Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22