Bóle głowy spowodowane ogłuszeniem dźwiękiem? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Bóle głowy spowodowane ogłuszeniem dźwiękiem?

Pytanie dotyczy: ból głowy, głośny dzwięk, słuch


Witam,
mam następujący problem. Nieco ponad tydzień temu pracowałam w bardzo głośnym klubie. Muzyka grała tam tak głośno że czułam jak wibrują mi bębenki?! Następnie rozbolały mnie uszy, a na drugi dzień miałam strasznie wrażliwe uszy na dźwięki. Byłam u laryngologa i miałam przeprowadzone badanie słuchu (aparatem w komorze). Badanie wykazało że wszystko jest w granicach normy i lekarz stwierdził że mam nieco 'nadwyrężony' (nie wiem jak to specjalistycznie określić) nerw słuchowy; przepisał mi witaminy B1, B6 i A+E. Z uszami jest już raczej wszystko w porządku, martwią mnie jednak bóle głowy, które nękają mnie od tamtego czasu. Za każdym razem jak się zdenerwuje od razu boli mnie głowa. Nie wiem do końca czy jest to związane z tym czy ze zdarzeniem które miało jednocześnie miejsce. Mianowicie gdy odchyliłam energicznie głowę do tyłu strasznie mnie ona zabolała, a później bolały mnie tylnie mięśnie szyi tak, iż przy pochylaniu głowy w przód ból szedł po linii niemalże do czoła. Na następny dzień nie mogłam ruszać głową bo cały czas mnie bolała, ale kolejnego dnia ból ustąpił. Dlatego też pomyślałam że porządnie naciągnęłam sobie mięśnie, ponieważ w klubie była klimatyzacja a ja mam skłonność do zapaleń mięśni i urazów w pomieszczeniach z silną klimatyzacją.
Wracając do tematu, mam silne bóle głowy i nie wiem czy związane jest to z ogłuszeniem czy może z szarpnięciem głową. Ból oscyluje w obszarze czoła oraz czubka głowy. Bóle te o tyle mnie martwią ponieważ 3 sierpnia mam lecieć samolotem na wakacje. Czy w takim stanie mogę lecieć samolotem?
Dziękuję bardzo za poradę.
Serdecznie pozdrawiam!

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Uwaga: Narzad słuchu może być NADWRAZLIWY na działanie hałasu, powyżej 80 dB [ w dyskotece może być ponad 100]. Więc musisz stosować tzw. stopery do uszu, które umożliwiaja rozumienie mowy ponieważ ludzie wtedy głosno mówią. Unikaj hałasu bo sie skończy upośledzeniem słuchu. Bóle głowy moga być "napieciowe- stres itp] albo w Twoim wypadku szyjne na co wskazuja objawy. Widocznie nie ćwiczysz mięsni kręgosłupa szyjnego, może pracujesz w niefizjologicznej pozycji głowy. Nie wiem. Masaz kręgosłupa bez sensu, sens maja ćwiczewnia mięśni szyji.

dr med Z. Świerczynski.
specj. laryngolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22