Chrypka, która trwa od moich narodzin - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 27 września 2023, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Chrypka, która trwa od moich narodzin

Pytanie dotyczy: chrypka, od urodzenia


Witam,mam 20 lat.
Od urodzenia mam chrypkę,
Zostałam wysłana w wieku 9 lat do lekarza laryngologa w Łodzi, gdzie miałam zostać kilka dni, niestety nie dało się mnie się tam zatrzymać, ze względu na to, że po włożeniu mi do gardła "czegoś" metalowego doznałam "szoku"
I nic bardziej w życiu nieprzyjemnego nie przechodziłam, i nie zamierzam- do tej pory mam lęk (nawet przed sprawdzeniem gardła podczas przeziębienia...)
Dlatego zwracam się tutaj, ponieważ nie jestem w stanie iść do laryngologa, nie potrafię, boję się, zapytam, czy to musi być objaw choroby?
Czy po prostu taki mam głos...?
znalazłam notatke z łodzi, z tego jednego dnia : Fałdy głosowe ob..(?), zmatowiałe. Ruchomość - zadawana.. dalej nie umiem się rozczytać. Pamiętam, że lekarz mówił, ze muszę oszczędzac głos...
Co mi jest?
Innych objawów nie mam, chyba, że kiedy mam katar, nie cieknie mi przez nos, a bardziej przez gardło... (w czasie choroby)
czasem mam wrażenie, że coś mi w gardle siedzi (ale może tylko mi się wydaję)

Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Powinna sie Pani zgłosić do Poradni Foniatrycznej. W takiej poradni robi sie badanie stroboskopowe, które wykrywa prsyczyny choroby krtani. Jezeli sie pani boi [ ma lęk] i to trzeba zrozumnieć, to mozna wykonac badanie krtani [ laryngoskopię w znieczuleniu ogólnym w szpitalu.

Innej drogi nie ma, jak sie nie rozpozna choroby nie można zlecic własciwego leczenia. Dane o Poradni Foniatrycznej znajdzie Pani w internecie . Trzeba szukac w Warszawie i Łodzi.

dr Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum