Ciężkie zmiany trądzikowe o nieznanej przyczynie. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Ciężkie zmiany trądzikowe o nieznanej przyczynie.

Witam. Od sześciu miesięcy męczy mnie problem wyjątkowo uporczywego trądziku. Dermatolog, do którego się udałam przepisał mi leki, po których nie zauważyłam żadnych zmian (maść Epiduo i Davercin w płynie). Martwię się, ponieważ wygląda to o wiele gorzej niż u moich znajomych z trądzikiem młodzieńczym. Krosty mają formę dużych, odstających guzków, bardzo bolesnych. Najwięcej ich pojawia się w okolicach brody, szczęki, ust. Załączam zdjęcie i chciałabym aby na jego podstawie poradziła mi Pani co powinnam zrobić. Chciałabym wiedzieć, czy wygląda to na zmiany hormonalne, czy też zwykły trądzik, który mogę leczyć ogólnie dostępnymi kosmetykami. Dodam, że przyjmuję tabletki antykoncepcyjne już od trzech lat a problemy z trądzikiem pojawiły się dopiero pół roku temu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Na zdjęciu widać, że zmiany trądzikowe są zapalne i mocno nasilone. To dziwne, że trądzik wystąpił w czasie zażywania tabletek antykoncepcyjnych.



Oprócz trądziku hormonalnego jest jeszcze trądzik kosmetyczny wywołany przez nieprawidłową pielęgnację twarzy.


Żebym mogła napisać sensowną opinię, potrzebuję odpowiedzi na trzy pytania:


1. Jakich tabletek antykoncepcyjnych Pani używa?

2. Od kiedy jest stosowane Epiduo?

3. Czym jest pielęgnowana twarz, chodzi mi oczyszczanie, nawilżanie i makijaż


Pozdrawiam


lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38