Co to może być? Krosty, swędzenie, krew, córeczka prawie 4 latka. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Co to może być? Krosty, swędzenie, krew, córeczka prawie 4 latka.

Pytanie dotyczy: krostki, wysypka, uczulenie


Szanowna Pani.
Zwracam się z uprzejmą prośba o diagnozę. Córeczka 04.04 dostała krostek na prawej stronie (rączka, brzuch, noga).
Po tygodniu tj. 11.04 krostki pojawiły się na lewej stronie.

Byłem u lekarza pediatry 09.04 zapłaciłem za prywatną wizytę Córeczce zostały przepisane następujące leki (TRIDERM, TRIBIOTIC, CLEMASTIN) lekarz zasugerował, że może to być świerzb - między paluszkami nie ma pęknięć, ran, na kostkach także nie ma.
Była Żona nie wykupiła leków, nie stosował ich.
Udała się 10.04 do innego lekarza który coś innego przepisał, na dzień dzisiejszy nie wiem co, ponieważ jesteśmy w trakcie rozwodu i utrudnia jak tylko może.
16.04 żona była z Córeczką u dermatologa - uczulenie (niestety nie zostały zlecone żadne badania) jakie leki także nie wiem ponieważ na moje prośby o udzielenie informacji zero odpowiedzi.
Córeczkę strasznie swędzą ręce i nogi oraz plecy (chce aby tata drapał po plecach)

U mnie w otoczeniu nie zmieniło się nic (proszek, mydło, płyny do płukania, do kąpieli, jedzenie - żadnych eksperymentów, żadnych nowych zwierząt - w domu żadnego zwierzaka nie mam)
Córka jest kąpana w krochmalu przez byłą żonę.

Na dzień dzisiejszy Córeczka ma zajęte krostami i czerwonymi plamami prawą i lewą rękę oraz nogi. Zdjęcie jest jak miała zajęta tylko prawą stronę. Teraz wygląda to znacznie gorzej więcej czerwonych plam wręcz ręka jest czerwona zarówno prawa jak i lewa.

Dwa tygodnie wcześniej przed pojawieniem się wysypki Córeczka brała antybiotyk (nie wiem jaki była żona nie podała pomimo próśb), po antybiotyku miała biały nalot na całym języczku - biały język
Na dzień dzisiejszy 20-04-2013 wiem, że bierze leki następujące (BORASOL, XYZAL, ATARAX, TANNO-HERMAL LOTIO - NA WYKWITY, AFLODERM).
Proszę o jak najszybsza odpowiedz, ewentualne sugestie, gdzie się udać, co zrobić... Starałem się dokładnie opisać problem.
Dzisiaj chciałem iść z Córeczką do lekarza, zrobić wymazy z gardła, nos, i z ran, aby pobrali próbki do badania naskórka. Córeczkę widziałem ale jak powiedziałem że chcę iść do lekarza nie mogliśmy pójść. Mam już różne myśli - aby tylko córeczka jakiejś zapaści nie dostała lub sepsy.

link do zdjęcia:
http://img834.imageshack.us/img834/7853/dsc0903v.jpg

Teraz to wygląda znacznie gorzej, rączki są całe czerwone z krostami od nadgarstka aż za łokcie.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Trudno mi postawić diagnozę bez zbadania pacjenta. Na podstawie opisu i zdjęcia przesłanego przez Pana nie można wykluczyć alergii na antybiotyk, który córeczka zażywała.

Leczenie, które otrzymała, czyli Xyzal, Afloderm i Tanno Hermal powinno dać efekt, tylko trzeba je stosować przez co najmniej 6-7 dni.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34