Czerwone gródki na skórze o silnym świądzie nieleczone - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Czerwone gródki na skórze o silnym świądzie nieleczone

Witam. Szukam pomocy w prawie mojej choroby która dokucza mi już ponad rok Jest to silny świąd skóry, na które pomaga mi jedynie Fenistil przez około 20 godzin, potem świąd powraca. Jednak nie stosuje go cały czas, bo nie leczy tylko zapobiega, a ponadto za duzo pieniędzy bym wydał bez żadnych skutków. Choroba to czerwone grudki, krosty. Znajdują się w hmm, jak to wyrazić od narządu płciowego do pupy, od wewnętrznej stronie ud, w kroku. Dodałem zdjecia. Do lekarza niepójde bo najprosciej mówiąc się wstydzę.
Początkowo radziłem sobie poprzez drapanie aż do zdarcia skóry, nawet z ranami, wolałem by mnie szczypało niż swędziało, jednak teraz już tego nie robie tak mocno jak kiedyś bo ból jest teraz inny, bardziej mocniejszy. Dodam jeszcze że początkowo jak wystąpiła choroba swiąd był bardziej dokuczliwy jak założyłem wyprane ubranie, myślałem że to moze od jakiś alergenów, zmieniłem proszki,no i minimalnie przestało. Codziennie radzę sobie z tą dolegliwością drapaniem do lekkiego zadrapań skóry, potem się umyję i przestaje tak na 20 godzin.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Radzę mimo wszystko przełamać się i pójść do lekarza dermatologa. Nie trzeba mieć skierowania, a może uda się znaleźć dermatologa płci męskiej. Nie jestem Panu w stanie pomóc drogą korespondencyjną. Nawet zdjęcia Pan nie załączył.

Z opisu wynika, że nie jest to choroba weneryczna i na prawdę nie ma się czego wstydzić. Świąd i wysypka dotyczy wielu ludzi.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25