Czerwone plamki/ranki - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Czerwone plamki/ranki

Pytanie dotyczy: plamki, ranki, czerwone


Witam. Około 2 tygodnie temu na podbrzuszu zauważyłem czerwoną plamkę. Potem zrobiła się druga obok i trzecia kawałek dalej. Po ok tygodniu zrobiło się ich więcej mniejszych i niektóre z nich zamieniają się w strupki i ranki. Może to przez drapanie. Są z dwie takie malutkie bardzo kropeczki lecz nie są one zaczerwienione jak reszta tylko maja normalna skórę lecz wystają i są twarde. Przy goleniu strasznie bym się pokaleczył. Dzisiaj zauważyłem również dziwną krostkę na przedramieniu i na barku. Poszukałem w internecie i obawiam się czy to jest świerzb? Można powiedzieć, że czuje jakby swędziały mnie od czasu do czasu ręce i inne części ciała. Chciałbym uniknąć wizyty u lekarza gdyż pracuję i ciężko z czasem. W Aptece kupiłem NOVOSCABIN.

Proszę o poradę. Dziękuje i pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Głównym objawem świerzbu jest świąd nasilający się w porze nocnej. Zmiany na zdjęciu mają charakter zapalenia mieszków włosowych, po łacinie folliculitis, który czasami jest powikłaniem świerzbu.

Jeżeli nie odczuwa Pan silnego swędzenia skóry w porze nocnej, to być może jest to tylko zapalenie mieszków włosowych i nie trzeba stosować Novoscabinu.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34