Czerwone plamy dookoła buzi - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Czerwone plamy dookoła buzi

Pytanie dotyczy: plamy, Bepanthen


Dzień dobry,

Dzisiaj jakieś czerwone plamy nagle się pojawiły na lewej i prawej stronie buzi. Kiedy wstałem rano jeszcze nic nie było. Niestety, około godzinę temu poczułem, że zrobiło się nagle tak jakby wyjątkowo sucho w tym miejscu. Ostatnio jest mróz, i mam trochę suchą skórę, ale te czerwone plamy są niemiłą niespodzianką. Nie boli, nie swędzi, nie szczypie, itd. Nałożyłem troszkę wazeliny, i wydaje mi się, że jest lekka poprawa.

Co to może być? Czy złapałem gdzieś, kiedyś, jakiś wirus albo bakterię? Ostatnio, 2 dni temu, byłem jedynie na basenie. Jak mogę to szybko wyleczyć? Pamiętam, że kilka miesięcy temu miałem podobne plamy, ale nie pojawiły się tak gwałtownie. Wtedy zniknęło dzień, najwyżej 2 dni, później po kilkukrotnym nałożeniu wazeliny. Ale rozumiem, że taki symptom może być znakiem różnych infekcji. Mam nadzieję, że Pani pomoże mi się z tego wyleczyć jak najszybciej. Do wiadomości załączam zdjęcie tego symptomu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Proszę kupić w aptece bez recepty preparat o nazwie Bepanthen krem i stosować go 2-3 razy dziennie. Przez kilka dni dobrze by było myć twarz przegotowaną wodą bez mydła czy żelu oraz odstawić płyn po goleniu.

Myślę, że plamy są efektem działania wody z basenu i mrozu.

Pozdrawiam

lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25