Czy mam skrzywienie kręgosłupa(ból przy wyciskaniu sztangi) - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Czy mam skrzywienie kręgosłupa(ból przy wyciskaniu sztangi)

Mam pytanie czy na tym zdjęciu widać jakąś wadę postawy.Byłem jakiś czas temu u lekarza i mówił że mam okrągłe plecy ale to zlekceważył.Chodzi mi też o to że jak biorę jakiś większy ciężar i wyciskam sztangę za głową to bolą plecy.Wydaje mi się że poprawnie wykonuję ćwiczenia.Jak ine ćwiczenia robię z większym ciężarem w których używam pleców, to też boli mnie kręgosłup.A co do bólu to boli mnie w dolnej części kręgosłupa. Wydaję mi się też że mam niewielkie skrzywienie boczne kręgosłupa.Nie mam możliwości zrobienia zdjęcia od tyłu pleców.A co do skrzywienia bocznego to miałem kiedyś robione zdjęcie rentgena ale nie wiem gdzie jest i nie mam możliwości pokazania go.Wiem że musiał bym pójść z tym do lekarza, jednak napisałem bo chce dowiedzieć się dowiedzieć czy mogę nadal trenować.Nie podoba mi się to że kręgosłup jest wgięty w tym miejscu w którym zaznaczyłem.Czy to może być wada postawy.Normalnie jest większe wgłębienie w plecach, tylko robiąc zdjęcie przyjołem bardziej wyprostowaną postawę.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witaj Młody Człowieku,
zacznijmy od tego, że zwracając się o poradę do lekarza, nie możesz przedstawiać się jako xxx, a powinieneś podać swoje imię.
Na przesłanym zdjęciu uwidoczniona jest nie patologia kręgosłupa, ale normalna, fizjologiczna lordoza. Mając problemy z kręgosłupem powinieneś postarać się nieco więcej wiedzieć na jego temat, m.in. także na temat tzw. fizjologicznych krzywizn kręgosłupa, co w dobie Internetu jest sprawą łatwą.
Twoje, choć bardzo pobieżnie opisane problemy zdrowotne wymagają konsultacji lekarskiej, najlepiej lekarza specjalisty rehabilitacji. Jest prawdopodobne, że po badaniu udzieli Ci fachowej porady jak powinieneś postępować aby korygować ew. nieprawidłowości i niepotrzebnie nie przeciążać swego kręgosłupa.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52