Czy to alergia? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Czy to alergia?

Pytanie dotyczy: alergia, alergeny przemysłowe


Witam
Od 4 lat pracuję w fabryce produkującej silikon. W sumie praktycznie przez cały okres pracy tutaj miałem od czasu do czasu problemy z gardłem i nosem - uczucie przeszkody w gardle i ból gardła, problemy z nosem który musiałem i nadal muszę "wydmuchać" każdego ranka. Chcę podkreślić, że nigdy wcześniej nie miałem z tym problemów. Nad zastanowieniem się czy to nie alergia na jakieś substancje z mojej fabryki skłonił mnie fakt iż prawie zawsze problemy te pojawiały się u mnie w momencie kontaktu z substancjami w postaci proszków i pyłów które są wykorzystywane w fabryce - brak dobrego odciągu sprawia że zazwyczaj w czasie produkcji takiego silikonu w powietrzu jest aż chmura pyłu.
Chciałem jednak podkreślić że nigdy nie miałem żadnej alergii na nic - przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.
Pytanie brzmi czy owe substancje mogą być powodem moich problemów z gardłęm i nosem i czy może to być alergia?? Jeśli tak to jakie badania wykonać aby sięo tym przekonać i na jakie substancje miałbym robić testy alergologicczne??

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź
Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Jest prawdopodobna alergia na tzw. ALERGENY PRZEMYSŁOWE. testy sa konieczne. Mozna je wykonać w Poradni Alergologicznej w Bielsku Białej ,ul Krasińskiego 30. Warto sie zapisac pod num. 33 822 90 23. [piątki nieczynne]. poniedziałek od 10.oo, pozostałe dni od 7.00 zapisy telefoniczne. dr. med. Z. Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22