Czy to AZS na dłoni ? - Elocom, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Czy to AZS na dłoni ?

Pytanie dotyczy: azs Elocom


Witam, leczę się na moja przypadłość od 2 lat. Wszystko zaczęło się, gdy po wewnętrznej stronie prawej dłoni zauważyłam zaczerwienienie (kciuk i w okolicy pod palcami- jeden placek oraz obok kciuka- drugi).. Wyglądało to tak jakbym coś mocno ściskała w dłoni i zostało mi po tym zaczerwienienie. Po jakimś czasie rozprzestrzeniło się to na całą wewnętrzną stronę dłoni. Były rożne stadia rozwoju, początkowo zaczerwieniona skóra, bąbelki i łuszczenie, a po jakimś czasie przeszło do postaci obecnej, czyli skóra jest cały czas pomarszczona i sucha, a tylko okresami się łuszczy (zadziera się skóra na opuszkach). Wygląda to mniej więcej tak, że 3 dni jest pomarszczona i się nie łuszczy, a potem kolejne 3 dni jest strasznie sucha, pomarszczona i łuszcząca, do tego stopnia, że czasem pęka i boli gdy cokolwiek dotknę opuszkiem palca. Stosowałam Advantan, Emolium krem, Xyzal, Elocom.. Nic nie pomogło. Acha dodam jeszcze, że nigdy to nie swędziało.. Robiłam badanie na lamblie w kale (wynik negatywny), poziom IgE (30.2/100.00), badanie moczu (ok), krwi (ok), testy skórne pokarmowe (brak nasilenia odczytu) i badanie na grzybice (wynik negatywny). Wybieram się jeszcze na testy dotyczące detergentów.
Dodam ze jestem zdesperowana ta sytuacja, ponieważ wczoraj zauważyłam dokładnie taką pomarszczoną skórę u mojego dziecka na oby dwóch kciukach (ma niecałe 2 latka). Jak można to wyleczyć? ???? bo 2 letni okres ciągłych wizyt u dermatologa mnie załamał. Czy to jest egzema czy AZS? ?? Czy można tym zarazić? ??
Proszę o odpowiedz...

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Zmiany na dłoniach mają charakter przewlekłego wyprysku kontaktowego.
Radziłabym zrobienie testów płatkowych na jak największą ilość alergenów kontaktowych.
W alergologii obowiązuje prosta zasada: dopóki będzie kontakt z alergenem, czyli z substancją która uczula, zmiany skórne nie cofną się.
Kluczem do sukcesu jest więc wyeliminowanie z życia codziennego substancji , które Panią uczulają.

Pozdrawiam

lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38