Czy to mogą być problemy z błednikiem - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 27 września 2022, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Czy to mogą być problemy z błednikiem

Pytanie dotyczy: błędnik


Witam problem z jakim się borykam trwa od kilku lat z większymi bądź mniejszymi przerwami.Postaram się go przedstawić na tyle zrozumiale na ile się to uda. Mianowicie problem tkwi w moich oczach albo w czymś co powoduje te dziwne i bardzo uciążliwe dla mnie odczucia. Mam problem z widzeniem rzeczy, przedmiotów, ludzi i wszystkiego co przenika przed moimi oczami blisko ze znaczną prędkością... Teraz opiszę kiedy mi to najbardziej doskwiera;;;; 1)Kiedy rozmawiam z kimś to z reguły jak ktoś coś mówi porusza głową----- i tu jest największy problem mam problem z uchwyceniem jego szybkich ruchów głowy, mam wrażenie jakbym odczuwał coś w rodzaju oczopląsu, strasznie mnie to stresuje bo nie mogę się skupić nad tym co do mnie mówi dana osoba tylko myślę o tym jak "uchwycić tą głowę". 2)Ostatnio przeszkadza mi to podczas oglądania telewizji i sprawa ma się analogicznie jak przed chwilą opisana rzecz z tym że tu jest więcej szybkich ruchów.3)Przeglądanie strony w internecie kiedy poruszam paskiem w dól czy też do góry kolejna udręka.4)Kolejną męczarnie przeżywam jak jestem w sklepie typu supermarket tam nie mogę skupić uwagi na przedmiotach mimo że nie ma żadnych "ruchów przedmiotów" to ja nie mogę ogarnąć wzroku. (Dodam że przeszkadza mi to jak dane rzeczy, przedmioty, ludzie są blisko mnie... z dalszej odległości nie odczuwam żadnego dyskomfortu). Gdy mi dokuczają te dolegliwości odczuwam lekkie bóle oczu bądź też oczodołów.4)W ostatnim czasie dokucza mi to po wysiłkach sportowych gdyż regularnie uprawiam sport.5)Przeszkadza mi to czasami nawet podczas pisania mam wrażenie jakby mi się oczy "rozjeżdżały" Opisanie przeze mnie niektóre sytuację można by było porównać do oczopląsu optokinetycznego. Kiedy zaczynają się moje udręki zaczynam szukać pomocy u lekarzy, i tutaj parę słów kogo odwiedziłem. Parę lat temu jak się to zaczęło szukałem pomocy u okulisty przeprowadziłem wszystkie badanie wraz z badaniami dla pilotów, nic nie wykazało i dodam że niedawno wybrałem się do okulisty, Który stwierdził że każdy chciał by mieć takie "zdrowe oczy". Postanowiłem kiedyś zrobić rezonans magnetyczny bojąc się SM - wynik bardzo dobry. Neurolog po zbadaniu mnie i wywiadzie --byłem u paru też nic nie stwierdzili. Nie odwiedziłem jeszcze laryngologa bo może to sprawa błędnika ale te objawy nie są jednoznaczne tym bardziej że zawrotów głowy nie mam.Ktoś mi powie że to sprawa psychiczna ale jak boli noga po kontuzji to boli i tak samo tu jak jest dobrze to jest a jak mi to dokucza to uważam że nie jest to jakieś urojenie.
Chciałbym nadmienić że dolegliwości ostatnio utrzymują się bardzo długo i dlatego postanowiłem poszukać pomocy w internecie bo zaczynam z tego powodu "fiksować" strasznie mnie to stresuje. Dodam że nie palę papierosów alkohol piję rzadko, uprawiam regularnie sport nie mam nadwagi i wszystkie badania potwierdzają ze jestem zdrowy( mam na myśli badania okresowe) a jednak coś mi się dzieje. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc albo wskazówki z góry dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Szanowny Panie Gepardzie.
W Warszawie jest wybitna specjalistka w zakresie OCZOPLASU . Jest to: dr med. KATARZYNA PIERCHAŁA. Pracuje w Klinice Laryngologii "na Banacha". Ona albo potwierdzi przyczynę laryngologiczną lub audiologiczną albo ją wykluczy lub skieruje do dalszych badań. Proszę na mnie sie powołać.

dr med. Zbigniew Świerczyński.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-26 10:05