Depilacja ciepłym woskiem - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Depilacja ciepłym woskiem

Witam serdecznie,
problem mój dotyczy, dziwnej wysypki na nogach po depilacji ciepłym woskiem. Zdaje sobie sprawę z tego, że po depilacji krostki czy zaczerwienienie ma prawo się pokazać, ale to co dzieje się na moich nogach przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Krotki są wszędzie, obejmują całe nogi od kostek poprzez kolana aż do okolic bikini! Na udach są bolące i strasznie duże, nie ma w nich ropy. Próbowałam "leczyć" to pijąc wapno, po ok 3-4 dniach nic nie pomagało. Udałam się do apteki i tam pani doradziła mi zakup Pantenolu, jestem obecnie po drugim zastosowaniu go na skórę, i nie wydaje mi się, żeby było lepiej (może zaczerwienienie troszkę zniknęło, ale swędzi tak jak swędziało :( ). Dodam, że wcześniej korzystałam już z depilacji ciepłym woskiem i nic takiego nie miało miejsca. Nie jestem tez uczulona na żadne pyłki ani miód, który znajduje się w wosku. Bardzo proszę o poradę, co mogę dalej z tym zrobić, wizytę u lekarza mam dopiero za 4 dni... a w tym przypadku to cała wieczność...
Pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Wysypka na nogach to może być efektem zapalenia mieszków włosowych, które jest dość częstym powikłaniem po depilacji woskiem.

Niestety nie ma dobrych środków bez recepty leczących tę dolegliwość. Myślę, że Panthenol można stosować czekając na wizytę.

Proszę nie brać ciepłych kąpieli, jedynie myć nogi pod bieżącą wodą używając mydła dla dzieci.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25