Dlaczego bolą węzły chłonne - Augmentin, Fromilid, Mefacit, Mydocalm, Mydocalm forte, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Dlaczego bolą węzły chłonne

Pytanie dotyczy: bolące węzły chłonne, ból Augmentin, Fromilid, Mefacit, Mydocalm, Mydocalm forte


Witam serdecznie.
Mój problem zaczął się dwa miesięce temu. Z domu zabrała mnie karetka, powodem była duszność i wysokie ciśnienie. Wtedy nie potrafiłam jeszcze rozpoznać bólu jaki odczuwam do dziś....
Problem z ciśnieniem został rozwiązany i był jednorazowy, kazano mi brać Persen, gdyż Pani doktor stwierdziła nerwice. I tak było dwa tygodnie. Dolegliwości nie przechodziły.
To ból szyi, pod rzuchwą i na szyi po stronie lewej. Nie dawał mi on spokoju, więc udałam się do internisty po skierowanie na badania. Oto wyniki: ALAT 39, crp 5,3, wbc 14.62, neut 10,52, neut 71,9%, pdw 18,2, mpv 13.1, p-lcr 48.7, monocyty 1, reszta w normie. Moje Pani doktor powiedziała że jest stan zapalny i tak zaczęła się wędrówka ludów:) Od lekarza do lekarza. Neurolog bez zmian. Ginekolog wszystko w porządku. Stomatolog, łącznie ze zdięcie rtg panoramicznym, wszystko w porządku. Od laryngologa dostałam Augmentin, bo powiedziałam że czuje ściekający katar po tylnej ściance gardła. Od następnego laryngologa Mefacit i no-spe. Od internisty Aglan w zastrzykach i Mydocalm forte. Każdy z tych leków brałam tydzień.Nic nie pomagało. Ból szyi był nadal. Od kolejnego laryngologa dostałam wreszcie skierowanie na rtg zatok. Okazało się że jest cysta w lewej zatoce szczękowej. Wykonano punkcję i dostałam kolejny antybiotyk na 7 dni- Fromilid. Minął tydzień odkąd przestałam go brać a ból szyi jak był, tak jest nadal. Pani doktor kazała mi już nie przychodzić do gabinetu, bo nie może mi pomóc. Kilka dni temu zrobiłam usg szyi.Oto opis:
Tarczyca o prawidłowej echogeniczności miąższu, bez zmian ogniskowych. Tchawica nieprzemieszczona. Obustronnie ślinianki przyuszne i podżuchwowe prawidłowe w obrazie usg. W okolicach podżuchwowych widocznych jest kilka węzłow chłonnych z zachowanymi zatokami, największy po stronie lewej o wym. 15*6mm. Węzły chłonne szyjne głębokie niepowiększone.
Moje pytanie brzmi:
Czy to właśnie te węzły mogą mnie boleć? Jak jest tego przyczyna? Dlaczego nie pomógł antybiotyk, który brałam po punkcji?
W badaniu laryngologicznym właściwie wszystko jest w porządku. Lekarz podejrzewał ślinianki, ale wykluczyło je usg. Jak długo może się utrzymywać ból węzłow chłonnych po przewlekłym zapaleniu zatok? I czym mogę sobie pomóc? Jakie leki? Środki przeciwbólowe nie pomagają......
Bardzo prosze o odpowiedź i rade.
Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

CZY BÓLE PROMIENIUJĄ DO UCHA. Ja na Twoim miejscu Alicjo zgłosiłbym sie do Szpitala Wojskowego w Krakowie, tam ordynatorem jest bardzo mądry lekarz p. dr Kozok. Po tylu miesiacach i nieskutecznym leczeniu wymagana jest diagnostyka szpitalna. KONIECZNIE skorzystaj z mojej rady i odpisz czy dotarłaś do dra Kozoka. Powołaj sie na moje nazwisko.

dr med. Z. Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22