Długotrwały trądzik - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Długotrwały trądzik

Pytanie dotyczy: trądzik, leczenie, izotek


Mam problem z trądzikiem od 10 lat ( mając w tej chwili lat 30 ), trądzik przez ten czas przywierał różne postacie, na początku intensywny na całej twarzy, póżniej mniej ale jest obecny na moim ciele ( łydki, uda, plecy, szyja, twarz ) przez cały czas. Od paru lat uczęszczałem na wizyty u lekarza dermatologa ( nie jednego ) i przeważnie kończy sie na kremach, żelach i antybiotyku ( differine, tetralysal itp. ), mam wrażenie, że trądzik nie chce ustąpić za nic w świecie, moja twarz jest zaczerwieniona ( blizny tez występują, na plecach podobnie ). moje ciało jest w fazie " późnego " dojrzewania, niewykształcony do końca zarost ciała. Mam duży problem z psychiką przez ten problem. Proszę panią doktor o fachową diagnoze i rady jak sobie z tym trądzikiem poradzić. Dziękuje z góry bardzo serdecznie.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Zajmuję się leczeniem trądziku od ponad 10 lat i wiem, że nie jest to łatwy problem. Może warto pomyśleć o terapii doustnej preparatem Izotek? Terapia powinna zostać przeprowadzona pod kierunkiem doświadczonego dermatologa, po wykonaniu kilku badań krwi.
Mam dobre doświadczenia z tym lekiem. Występuje on również pod nazwą Axotret, Tretinex, Curacne. Leczenie najlepiej zacząć jesienią.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38