Drętwienie lewej nogi od krzyża w dół - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Drętwienie lewej nogi od krzyża w dół

Pytanie dotyczy: drętwienie kończyn, czucie, kręgosłup, nerwy rdzeniowe, siłownia, basen


Mam 23 lata. Czasami mi drętwieje lewa noga od krzyża w dół, najczęściej w nocy. Mam takie uczucie jakbym prawą nogę czół bardziej niż lewą... Lubię długo spać, czasami po 16h dziennie ale nie jestem otyły i chodzę na siłownie. Co to może być? Proszę o pomoc i dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Albercie,

Opisane przez Pana dolegliwości wskazują, że zaburzenia mogą dotyczyć zarówno obwodowego jak i ośrodkowego układu nerwowego. Czy nie stosuje Pan przypadkiem jakichś środków chemicznych mających potencjalnie wspomagać Pański wysiłek na siłowni ? Warto wykonać sobie biochemiczne badania laboratoryjne, np. m.in. ocenić poziom hemoglobiny glikowanej. To w kontekście zwiększonej potrzeby snu.

Natomiast jak chodzi o to co czuje Pan w kończynach dolnych to najpewniej nie obędzie się bez prześwietlenia rentgenowskiego odcinka lędźwiowego kręgosłupa, które mogłoby wykazać najbardziej prawdopodobną przyczynę drętwienia z powodu ucisku elementów szkieletu na lewe korzenie nerwów rdzeniowych pogranicza lędźwiowo- krzyżowego .

Dopóki Pan tego nie zdiagnozuje, proponuję zawiesić uczęszczanie na siłownię. O ile by to Panu odpowiadało, to można w tym czasie chodzić na basen, aby relaksowo popływać poprzedzając to ewentualnie dostępną hydroterapią ( jak jacuzzi, bicze wodne, sauna ) bez skoków do wody, ani korzystania ze zjeżdżalni.

Serdecznie pozdrawiam,

dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27