Drętwienie lewej nogi od krzyża w dół - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Ziemowita
Porady Eksperta

Drętwienie lewej nogi od krzyża w dół

Pytanie dotyczy: drętwienie kończyn, czucie, kręgosłup, nerwy rdzeniowe, siłownia, basen


Mam 23 lata. Czasami mi drętwieje lewa noga od krzyża w dół, najczęściej w nocy. Mam takie uczucie jakbym prawą nogę czół bardziej niż lewą... Lubię długo spać, czasami po 16h dziennie ale nie jestem otyły i chodzę na siłownie. Co to może być? Proszę o pomoc i dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Albercie,

Opisane przez Pana dolegliwości wskazują, że zaburzenia mogą dotyczyć zarówno obwodowego jak i ośrodkowego układu nerwowego. Czy nie stosuje Pan przypadkiem jakichś środków chemicznych mających potencjalnie wspomagać Pański wysiłek na siłowni ? Warto wykonać sobie biochemiczne badania laboratoryjne, np. m.in. ocenić poziom hemoglobiny glikowanej. To w kontekście zwiększonej potrzeby snu.

Natomiast jak chodzi o to co czuje Pan w kończynach dolnych to najpewniej nie obędzie się bez prześwietlenia rentgenowskiego odcinka lędźwiowego kręgosłupa, które mogłoby wykazać najbardziej prawdopodobną przyczynę drętwienia z powodu ucisku elementów szkieletu na lewe korzenie nerwów rdzeniowych pogranicza lędźwiowo- krzyżowego .

Dopóki Pan tego nie zdiagnozuje, proponuję zawiesić uczęszczanie na siłownię. O ile by to Panu odpowiadało, to można w tym czasie chodzić na basen, aby relaksowo popływać poprzedzając to ewentualnie dostępną hydroterapią ( jak jacuzzi, bicze wodne, sauna ) bez skoków do wody, ani korzystania ze zjeżdżalni.

Serdecznie pozdrawiam,

dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

apteczka domowa

macie swoje hity które polecacie do domowej apteczki? Szczeólnie z myślą o...

majaka | 2021-10-19 11:09

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-19 08:26