Dziwna wysypka u 16 - miesięcznego dziecka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Dziwna wysypka u 16 - miesięcznego dziecka

Witam, chciałabym uzyskać poradę odnośnie wysypki u mojej córeczki. Mianowicie utrzymuje się ona już około 8 miesięcy, na początku myślałam, że są to potówki jednak one nie przechodzą. Pojawiły się na całym brzuszku, pleckach, rękach oraz nóżkach. Dodatkowo raz na jakiś czas w okolicach intymnych. Raz blekną, raz bardzo się nasilają, są bardzo szorstkie, czasami wyglądają jak białe plamy wokół której robi się czerwona, szorstka skóra. Również na główce od porodu utrzymuje się cały czas jakby ciemiączko. Lekarz rodzinny stwierdził, że jest to na tle alergicznym jednak przepisał tylko maść Cutivate. Gdy nią posmaruję przechodzi, ale tylko na kilka dni, później pojawia się znowu. Z kolei następny lekarz stwierdził, że maść to nie jest lekarstwo i przepisał BioMarine 570 (stwierdził, że po maksymalnie 2 tygodniach wszystko jej przejdzie, jednak nie przeszło). Nie wiem czy odczekać jeszcze chwilkę i zrobić testy na alergię, czy zgłosić się wcześniej do miejscowego dermatologa. Widać, że bardzo ją to swędzi. W załączniku przesyłam Pani zdjęcie, jednak wysypka na nim wygląda dość blado w porównaniu do rzeczywistości. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Zmiany na skórze dziecka są nasilone i mają charakter alergicznego zapalenia skóry. Proszę nie zwlekać z leczeniem i udać się do dermatologa dziecięcego.

Najważniejsze jest wykrycie przyczyny alergii. U małych dzieci czynnikiem wywołującym uczulenie jest najczęściej krowie mleko, proszki do prania, płyny do kąpieli i do mycia.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34