Dziwna wysypka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Dziwna wysypka

Córcia ma 6 dni i pojawiły się już odparzenia od pieluszki, mimo, że uważamy aby zawsze była na czas przebrana. Mamy w domu:

- sudokrem
- bepanthen
- linomag
- mustella
- nivea
- J&J

Przez ostatnie 3 dni używałam sudokremu, ale poradzono mi, żeby lepiej odstawić, gdyż to nie jest dobry kosmetyk i może powodować u dziewczynek zrastanie się warg sromowych (??) rzeczywiście po stosowaniu wydzielinki między wargami robi się coraz mniej, mimo, że smaruję tylko pośladki. Co robić? Skóra jest zaczerwieniona i pojawiają się drobniutkie kaszkowate krosteczki.


Z kolei na ciałku również pojawiły się wypryski. Są na szyjce, karku, brzuszku i plecach. Co to może być??? W załączeniu przesyłam zdjęcie. Pierwszego dnia w domu użyłam do kąpieli żelu i balsamu nivea. Wczoraj wykąpałam małą w rumianku. Krostki wygasają i pojawiają się w innych miejscach. Może to potówki?

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0fca6f43a79da20d.html

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Opisane zmiany moga byc wynikiem neprawidlowe pielegnacji dziecka. Prosze nie stosowac oliwki do ciala i plynu do kapieli. Do mycia uzywac jedynie mydelka dla nimowlat. Pupe mozna smarowac maścią Zinalfat. Jest dostępna bez recepty.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25