Egzema i alergia - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Egzema i alergia

Pytanie dotyczy: alergia, egzema


Witam, mam 3,5 rocznego synka.Od dawna stwierdzono u niego egzemę.Do niedawna miał suchą skórę tylko na rączkach.Występowało to tylko czasami, po natłuszczaniu skórka się poprawiała. Od kilku miesięcy mam straszny problem z jego skórką.Jest czerwona występują plamy cały czas się drapie gdyż strasznie go to swędzi.Plamy są już nie tylko na rękach ale także na nóżkach.Mieszkamy w UK i dostaję różne kremy ale nic nie pomaga. Używam Epaderm cream, syrop piriton. Wcześniej dawano mi też maści Hydrocortisone o różnych procentach.Jego ręce wyglądają strasznie ale najgorsze jest to że już nie wiem jak mu pomóc. Dla niego jest to też uciążliwe bo budzi się po nocy drapie i nie wie jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. W załączeniu przesyłam zdjęcie. Z góry dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Dziecko ma ostre zmiany uczuleniowe, które wymagają porządnego leczenia.Najważniejszą sprawą jest wykrycie czynników uczulających i wyeliminowanie ich.

Zaczęłabym od próbnego wyeliminowania z diety mleka krowiego i jego przetworów.Proszę również odstawić płyn do płukania tkanin.

Zewnętrznie trzeba na krótki okres zastosować maść sterydową, a długofalowo można spróbować preparat Atoderm PP z francuskiej firmy Bioderma.

Doustnie dobrze by było włączyć Claritine w syropie, 5 ml na noc. Niestety tylko tyle mogę poradzić na odległość.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38