Fioletowa plama na pachwinie - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Fioletowa plama na pachwinie

Witam,
chciałbym zapytać o plamę, która pojawiła się na mojej nodze około 2 miesiące temu. Na początku bagatelizowałem problem i uznałem, że poczekam żeby zobaczyć czy zniknie samoistnie, ale jak widać, niestety wciąż "ma się dobrze", stąd też moja prośba o Pani opinię. Czy jest to coś wartego zachodu lekarza?

Plama ta w żaden sposób nie przeszkadza w codziennym życiu, nie piecze ani dotykanie jej nie sprawia mi żadnego bólu. Można za to wyczuć pod palcami, że występuje wgłębienie na całej wielkości tego znamienia. Sama skóra jest natomiast jakby rozciągnięta i "wymięta". Dość ciężko opisać mi to dokładnie słowami. Mam nadzieję, że jest to na zdjęciach wystarczająco dobrze widoczne.

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje, które mogłyby pomóc to myślę, że kwestie złej higieny bądź potencjalnej choroby wenerycznej odpadają ponieważ o pierwsze bardzo dbam, a co do drugiego to sypiam z jednym partnerem od dwóch lat i tylko u mnie pojawiło się to swoiste znamię.

Mam nadzieję, że dostarczyłem Pani wystarczająco dużo informacji i będzie Pani mi w stanie pomóc. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Z poważaniem,
Kazimierz Nowak

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Zmiana na załączonym zdjęciu wygląda jak świeże rozstępy skórne. Rozstępy nie są zmianami chorobowymi. Stanowią jedynie defekt estetyczny i z biegiem czasu zmieniają kolor z sinego na biały. Proces ten można przyśpieszyć stosując dobry krem na rozstępy.

Diagnoza na podstawie zdjęcia nie jest diagnozą pewną, a jedynie przybliżoną.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34