Gardło po usunięciu migdałów - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 27 września 2022, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Gardło po usunięciu migdałów

Pytanie dotyczy: migdałki, usunięcie


Witam serdecznie. Jestem już ponad 2 tyg po zabiegu usunięcia migdałów. Chodzi o to czy po usunięciu migdałów gardło powinno być czyste tj. w miejscach gdzie były migdały nie powinno być nic??
Bo mam takie błonki białe tylko że, lekarz u którego bylem na kontroli mówił że, to normalne. Moje pytanie jednak dotyczy tego że, spojrzałem sobie ostatnio w lustrze do gardła i mam takie malutkie guzki w miejscach po zabiegu tak jakby małe migdały mi narastały. Czy to jest możliwe?? czy po takim krótkim czasie od zabiegu mogą narastać na nowo?? słyszałem właśnie od ludzi że mogą odrastać.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Panie Krzysztofie.

1..Białe naloty w tzw. niszach migdałkowych to warstewka ochronnej tkanki martwiczej, która chroni przed wniknięciem przez ranę pooperacyjną zakazenia. Jest to objaw normalny i dotyczy procesu gojenia.

2. Małe grudki w niszach sa na tym etapie normalne, NALEŻY ODCZEKAĆ aż tkanki niszy migałkowej WYGOJA sie co trwa kilka tygodni. Migdałki nie odrastają, ale pojawienie sie kilku grudek chłonnych może być wynikiem reakcji odpornościowej.

3. Z mojej strony jest dobra rada: po tym zabiegu błona sluzowa gardła może [nie musi] podsychać. Aby temu zapobiec WARTO przepłukiwać jame ustna i gardło ROZTWOREM SOLI KUCHENNEJ JODOWANEJ [ masz ja w kuchni i sklepie] o średnim nateżeniu [ nie za słaba i nie za mocna]. Roztwór ma być b. ciepły ,nie za goracy. Poczatek stosowania 2-3 tyg. p[o zabiegu. Przynmajmniej 1 raz dziennie.
dr med. Zbigniew Świerczyński. specj. otorynolaryngolog.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-26 10:05