Gronkowiec skórny - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Gronkowiec skórny

Witam,od ponad roku pojawiają mi się dziwne krosty,zaczerwienia na twarzy,czerwone plamki.Byłem u dermatologa kazał mi zrobić posiew z twarzy i wyszło,że mam gronkowca białego na 3 plusy nie wiem co to dokładnie oznacza? Przez pierwszy miesiąc antybiotyk tak jak wyszło w antybiogramie po miesiacu kontrola i pani doktor przepisała mi szczepionkę- za 2 miesiące kontrola i kolejna dawka szczepionki,obecnie jestem po 2 opakowaniach szczepionki a trądzik nie ustąpił i nadal pojawiają się pryszcze,niektóre takie jakby guzy w których jest ropa z krwią nie wiem co mam robić dalej jestem bezsilny..Chciałbym dodać,że mam powiększone węzły chłonne czy to może mieć coś wspólnego z gronkowcem? Jeżeli mogłaby Pani wyrazić swoją opinię na ten temat byłbym bardzo wdzięczny.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Gronkowiec biały / Staphylococcus epidermidis/ stanowi fizjologiczną florę bakteryjną skóry. Nie wywołuje infekcji u ludzi zdrowych, z prawidłową odpornością. Może być zagrożeniem jedynie dla ludzi ciężko chorych, leczonych w szpitalu.

Z opisu wynika, że zmiany które masz na twarzy to prawdopodobnie trądzik. Bez badania nie mogę tego stwierdzić w stu procentach.

Trądzik wymaga systematycznego leczenia, trwającego kilka miesięcy.

Zajrzyj na mój blog poświęcony temu tematowi;

www.blogotradziku.wordpress.com

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38