Haemophilus influenzae - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Haemophilus influenzae

Dzień Dobry!
Od dłuższego czasu mamy problem ze zdrowiem córki (6 lat). Nawracający katar, kaszel w nocy mniejszy w dzień i nieświadome przełykanie wydzieliny. Zrobiliśmy wymaz z gardła (trzeci) i znów to samo.
Badanie w kierunku grzybów drożdżo pochodnych: candida albicans
W warunkach tlenowych wyhodowano: Haemophilus influenzae wzrost bardzo obfity (+++)
Antybiogram:
Ampicylina - wrażliwy
cefuroksym - wrażliwy
cefotaksym - wrażliwy
kotrimoksazol - wrażliwy.
Lekarz kolejny raz przepisał bactrim lub pulneo oraz nasivin. Efektu brak. Uwierzyliśmy już nawet w miód Manuka +550. "Efekty" częściowe lub chcemy żeby tak było. Córka praktycznie ma katar od października, teraz doszedł kaszel. Strasznie męczy się w nocy. Kaszel jest mokry, taki odrywający. Jak oddycha w czasie snu to coś jej furczy daleko w nosi.
Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Po pierwsze : czy została potwierdzona lub wykluczona ALERGIA. Wymienione objawy mogą sugerować alergię. Po drugie: na podłożu alergii lub przewlekłego niealergicznego nieżytu dróg oddechowych może nastąpić nadkażenie bakteryjne i grzybicze. Nie napisał Pan,czy dziecko gorączkuje,bo jeżeli nie gorączkuje to to zakażenie jest wtórne. Po trzecie: Czy wykluczono przerost migdałka gardłowego [ i migdałków podniebiennych] ponieważ to zaburza prawidłowy drenaż błony śluzowej i zatok przynosowych. Jeżeli migdałek gardłowy jest mały to należałoby zastosować przez kilka miesięcy specjalne aerosole do nosa [ które leczą, katar i zatoki].
Po czwarte, pytanie jak potraktować to zakażenie Hemofilus influenzę i candida. Na to pytanie mogę odpowiedzieć jeżeli będzie wykonana diagnostyka alergologiczna. Należy poszukać doświadczonego lekarza. [ może dr Magda Zakrzewska z Olsztyna- namiary w internecie]. dr med. Zbigniew Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22