Inetrpretacja wyniku USG - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 1 lutego 2023, Imieniny: Brygidy, Ignacego
Porady Eksperta

Inetrpretacja wyniku USG

Pytanie dotyczy: usg, iterpretacja


Szanowny Panie,
Oto mój wynik Usg:
Wątroba niepowiększona o prawidłowej echogeniczności. żyła wrotna nieposzerzona, PŻW 4,4 w odcinku proksymalnym, 9,0 w środkowym oraz 8,6 mm w dystalnym, poszerzony. Układ żył wątrobowych w normie. Pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości o gładkich niepogrubiałych ścianach, echoujemnym wnętrzu, wypełniony licznymi złogami o średnicy do 11mm. Trzustka prawidłowej wielkości, kształtu o jednorodnej, prawidłowej echogeniczności. W okolicy głowy trzustki oraz prawego śródbrzusza widoczne pogrubienie do 7 mm ściany żoładka w cześci przedodźwiernikowej. Śledziona niepowiększona o gładkich obrysach i prawidłowej echogeniczności. Nerka prawa w prawidłowym położeniu, niepowiększona, o prawidłowej echogeniczności, miąższu i prawidłowym echu centralnym. UKM nerki prawej poszerzony. W polu prawego nadnercza nie uwidoczniono struktur patologicznych. Nerka lewa w prawidłowym położeniu, niepowiększona, o prawidłowej echogeniczności, miąższu i prawidłowym echu centralnym. UKM nerki lewej nieposzerzony. W polu lewego nadnercza nie uwidoczniono struktur patologicznych. Duże naczynia jamy brzusznej bez istotnych zmian patologicznych. Stosunek IVC/Ao prawidlowy. Pęcherz moczowy o gładkich, niepogrubiałych ścianach, jednorodnym echoujemnym wnętrzu. W okolicy prawego podbrzusza widoczna niejednorodna echogenicznie struktura o nierównych obrysach 55x49x72 mm z widocznymi naczyniami w cześci centralnej.
Zostalam skierowana na kolonoskopie i konsultacje ginekologiczna. Miałam także rtg płuc, który wyszedł prawidłowo, tzn. brak zmian w obrębie katki piersiowej.
Proszę o interpretację tego wyniku oraz odpowiedź na pytanie:
- czy to ostatnie zdanie w wyniku może świadczyć o raku złośliwym w obrębie jelita grubego lub jajnika?
Dziękuję za poświęcony czas i proszę o szczerą odpowiedź bez "owijania w bawełnę". Chcę poprostu wiedzieć czego się spodziewać, a terminy badań są odległe.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam,
pytanie jest przedwczesne, ponieważ zaplanowano dalsze badania diagnostyczne. Może na ten temat spróbuje wypowiedzieć się specjalista radiologii?

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-01 07:31