Jak dbać o naczynka i rozszerzone pory jednocześnie? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Jak dbać o naczynka i rozszerzone pory jednocześnie?

Pytanie dotyczy: naczynka


Dzień dobry. Ostatnio zauważyłam, że na części mojej twarzy tuż obok nosa powstały popękane naczynka. Jednocześnie mam w tym miejscu dość widocznie rozszerzone pory. Naczynka nie są tak bardzo widoczne i nie są one na dużym obszarze, ale w pewnej części pokrywają się z otwartymi porami. Stosuję delikatny żel, odstawiłam tonik z alkoholem i używam w tym miejscu kremu na naczynka, stosuję peeling kawitacyjny, aby nie naruszać i nie tworzyć więcej popękanych naczynek, ale na dłuższą metę nie poprawi to wyglądu rozszerzonych porów. Jak Pani sądzi, co powinnam używać aby naczynka się nie powiększyły a pory chociaż w małym stopniu zmniejszyły? Czy lepiej użyć na to maści, czy może jakiś medykamentów? Czy może zaleciłaby mi Pani jakiś konkretny kosmetyk? Jestem studentkę, ale cena nie gra roli, chyba że oscyluje w granicach kilkuset złotych :-) Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź na pytanie, wiem że nigdzie indziej nie otrzymałabym fachowej porady. Serdecznie pozdrawiam!

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

W związku z rozszerzonymi porami dobrze by było stosować kremy dla cery wrażliwej, naczynkowej, o lekkiej konsystencji.
Do takich kremów należy dermokosmetyk o nazwie Synchrorose Intensive firmy General Topics. Ma on konsystencję kremożelu i nie zatyka porów. Można go stosować zamiennie z kremem Sensibio Light firmy Bioderma. Obydwa preparaty są dostępne w aptekach.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem odpowiednim dla tego typu cery. Proszę też stale używać do mycia wyłącznie delikatnych żeli lub płynów micelarnych.

Pozdrawiam

lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25