Jak od ugryzienia komara - Amertil, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Jak od ugryzienia komara

Pytanie dotyczy: ukąszenia, komary, pluskwy, pchły Amertil


Witam
Od razu zacznę tak: problem z tymi "krostami" mam dość często, ale zanim przyjmie mnie dermatolog do którego się zapisuję - zmiany znikają (termin wizyt z regyłu wyznaczany jest "za miesiąc").Stąd moje wołanie o pomoc do Pani-tu i teraz. Od czasu do czasu - co pół roku, co rok, co kilka miesięcy dostaję z niewiadomoych powodów piekielnie swędzącej wysypki w postaci bąbli jak po ugryzieniu komara. Próbowałam to powiązać z uczuleniem, z nerwowym okresem - nie, raczej nie... Wyskakują mi najczęściej na nogach, boczkach i brzuchu (roznoszą szę!) bąble jak po ugryzieniu komara, ale są stokroć bardziej swędzące, epicentrum jest żółtawe, a wokół gorąca duża czerwona obwódka, twarda, jak po szczepionce która się nie przyjęła. Drapanie przynosi niewysłowioną ulgę, ale za to rana zaczyna krwawić (jak przy komarze :)) a bąbli jest więcej. Mało tego, gdy ja dostaję tych bąbli, za chwilę ma je 8-letnia córka (mąż i druga córka - nie). Załączę zdjęcie (trochę jestem skrępowana bo to nic ładnego) - widać trzy nowe bąble i dwa stare - rozdrapane, niestety). Jest Pani moją jedyną nadzieją, bo - z całym szacunkiem - do lekarza nie pójdę. Chyba że Pani mi to zaleci....
Dodatkowo informuję, ze jestem uczulona na niemal wszystkie alergeny wziewne - badanie metodą Elisa wykazało 2 z 6 stopień uczulenia na pyłki, pleśnie, kurz itp. Objawia się to szczypaniem oczu, katarem, chorobą zatok (przepisano mi Avamys i Amertil który biorę całą wiosnę), przechodzące w zapalenie oskrzeli, płuc, ciężkie choroby gardła itd. Czy coś jeszcze powinnam dodać? BARDZO proszę o pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Zmiany na zdjęciach wyglądają jak ślady po ukąszeniach przez pluskwy lub pchły. Miałam już taki przypadek w swojej praktyce.
Okazało się, że w bloku mojej pacjentki były pluskwy i że jest to dość częsta plaga. Zmiany można złagodzić maścią sterydową jak np krem z Hydrocortisonem / bez recepty/, ale trzeba ustalić przyczynę. Źródłem pcheł może być kot.

Pozdrawiam

lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25