Jak wyleczyć bardzo zniszczone paznokcie po stosowaniu kleju do tipsów przez lata - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Jak wyleczyć bardzo zniszczone paznokcie po stosowaniu kleju do tipsów przez lata

Witam. jako, ze obgryzałam paznokcie około 4 lata temu zaczęłam zakładać tipsy. przez te cztery lata paznokcie uległy totalnemu wyniszczeniu maja podłużne pęknięcia (pionowe) w niektórych miejscach nawet ich brak i na wierzchu jest łożysko paznokcia, wyglądają, jak te opisywane, jako łuszczycowe problem jest niesamowicie wstydliwy do tego stopnia, że niezwykle trudną barierą do przekroczenia jest dla mnie odsłonięcie przed kimkolwiek problemu i udanie się do lekarza. Skórki wokół paznokcia, oskórnik i wał nie są opuchnięte ani zaczerwienione. Paznokcie nie bolą, ale są w opłakanym stanie. Nie wyobrażam sobie ciągłego życia z takim ciężarem i problemem. czy istnieją jakieś kuracje, lekarstwa, maści pomagające w odbudowie i leczeniupłytki paznokcia paznokcia?

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Nie ma lekarstwa pozwalajacego na szybka regeneracje paznokci. Dobrze by bylo sprawdzic czy plytki paznokciowe i waly nie zostaly nadkazone przez drozdzaki. W tym celu trzeba udac sie do dobregi laboratorium i wykonac badanie mykologiczne przynajmniej jednej plytki paznokciwej.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34