Leczenie trądziku. - Zineryt, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Leczenie trądziku.

Pytanie dotyczy: Zineryt


Dzień dobry!
Piszę o pomoc. Leczę się na trądzik od 6 lat. Na początku leki choć trochę pomagały. Używałam: Sinoren, Zineryt, Duac, benzacne, mupirox, cindaclin, zindaclin, aknemycin tyle pamiętam, ale możliwe że było tego więcej. Po za tym nie dam rady już tego używać ponieważ dostaję uczulenia w postaci wypalania skóry, ostre pieczenie i zaczerwienienie. Do tego miałam przeprowadzane przez dermatolog peelingi. Jadłam antybiotyki doustne Unidox i Tetrasyl. Niestety nic nie pomaga. Lekarka załamała ręce. Postanowiłam zmienić lekarza. Dostałam z A-dermy krem z owsa ( wysypało mnie okropnie). Nie wiedziałam co się dzieje, wiec poszłam do kontroli. Lekarka powiedziała, że trądzik musi się wysypać. Dostałam do tego kremu jakaś robiona maść no noc, ona tez ma spowodować, że trądzik ma wychodzić. Może tak być? Czy to mi pomoże? Czy coś może mi Pani pomóc, doradzić innego. Proszę o pomoc, bo szczerze to od dłuższego czasu wysiadam psychicznie, unikam wyjścia z domu, ludzi. Moja samoocena jest tragiczna. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Trądzik jest niestety przewlekłą dermatozą wymagającą cierpliwości ze strony pacjenta i lekarza. Wymaga systematycznego leczenia, które nie wysusza skóry.
W Pani przypadku trzeba by pomyśleć o zmianie sposobu leczenia.
Można rozważyć dwa wyjścia:
-Terapia hormonalna w postaci tabletek antykoncepcyjnych takich jak YAZ, Yasmin lub Yasminelle po konsultacji ginekologicznej
- Lub terapia preparatem Izotek prowadzona przez pół roku przez doświadczonego dermatologa.. Terapię taką najlepiej rozpocząć jesienią.
Proszę zajrzeć na mój blog:
www.medycynaestetyczna.blog.onet.pl
gdzie jest kilka krótkich artykułów na temat trądziku.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38